Безкоштовний роумінг для українців в Євросоюзі

ЄС продовжив послугу безкоштовного роумінгу для українців, а це означає, що абоненти Київстар, Водафон та Лайфсел можуть не платити за інтернет та мобільний звʼязок закордоном.

Матеріал оновлено. Інформація актуальна станом на 02.02.2023.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України.

“Спільна заява мобільних операторів України та Євросоюзу продовжує діяти. Українці, які вимушено виїхали до країн ЄС, зможуть і надалі телефонувати рідним за цінами українських операторів”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що попередньо домовленості були до кінця 2022-го, однак згодом були продовжені.

Законодавство, яке дозволяє Україні стати частиною зони безкоштовного роумінгу ЄС, може бути ухвалене Євросоюзом уже цьогоріч.

Умови для абонентів Київстар

Протягом 2023 року буде діяти послуга «Роумінг як вдома», яка доступна у більш ніж у 50 тарифних планах для абонентів підписки, контракту та бізнес-клієнтів. Саме за допомогою цієї можливості українці, які перебувають за межами країни в одній із 27 країн Європи, можуть безкоштовно дзвонити своїм рідним до України.

Роумінг та дзвінки є безкоштовними. Для користування послугами необхідно оплатити стандартний пакет послуг у своєму тарифі, натомість абоненти мобільного оператора одержують повний безліміт на дзвінки на номери Київстар, а хвилини на інші мережі можна використовувати для дзвінків на інші українські мережі та номери у країні перебування. Усі вхідні дзвінки також безкоштовні.

Абонентам Київстар також доступні додаткові пакети мегабайтів у роумінгу для мобільного інтернету (від 2000 до 20 000 Мб), залежно від тарифу. Абоненти можуть замовити пакети за окрему плату, від 1 до 10 Гб у кожному. 

Передплата: ви зможете користуватися гігабайтами, хвилинами та SMS, які входять у ваш тариф. Також вам надаватиметься безлім на вхідні дзвінки. Наприклад, у вас тариф Твій Старт за 135 грн/4 тижні. За стандартними умовами вам надаються 5 ГБ, 100 хв на інші мобільні по Україні та ще в 10 країн і безлім на Київстар. За тимчасовими умовами роумінгу ви зможете використовувати свій пакет послуг на інтернет у роумінгу, хвилини на українські номери та по країні перебування, а також безлім на всі вхідні та на Київстар.

Більш детально дивіться на сайті оператора.

Умови для абонентів Lifecell

Принаймні до липня 2023-го діятиме акція “Гігабайти без кордонів”. Використовуйте тарифні гігабайти у роумінгу в 32 країнах так само, як в Україні! Просто оплатіть пакет послуг за вашим тарифним планом у період проведення акції та користуйтеся.

Щоб використовувати гігабайти, що входять у пакет послуг за вашим тарифним планом, не тільки на території України, а й у роумінгу в 32 країнах, достатньо оплатити пакет послуг за вашим тарифним планом або перезамовити його раніше у період проведення акції. При виконанні умов акції користуватися гігабайтами у роумінгу можливо протягом періоду дії оплаченого пакету послуг за тарифом.

Перелік країн: Австрія, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Греція, Данія, Естонія, Ізраїль, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Північна Македонія, Польща, Португалія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Туреччина, Угорщина, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція, Швейцарія.

Підключати акцію не потрібно, акція підключається автоматично після оплати пакету послуг за тарифним планом.

Більш детально дивіться на сайті оператора.

Умови для абонентів Vodafone

10 Гб інтернету та хвилини мобільного звʼязку можна отримати за умовами акції “Доступний роумінг”. Скористатися можна безкоштовно. Послуга буде діяти в наступних 33 країнах за реєстрації в будь-якій мережі: Австрія, Азербайджан, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Греція, Данія, Естонія, Ізраїль, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Люксембург, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, США, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.

Більш детально дивіться на сайті оператора.

Мобільний зв’язок в країнах ЄС: як це працює?

З 2017 року на території Євросоюзу працюють правила безоплатного роумінгу, що означає, що на території країн блоку платити додатково за використання мобільних послуг не потрібно.

“Ваші дзвінки на мобільні та стаціонарні телефони, текстові повідомлення (SMS) та використання даних (перегляд вебсторінок, потокове відтворення музики та відео) оплачуються за внутрішніми тарифами, тобто за тією ж ціною, що й дзвінки, текстові повідомлення та дані у вашій країні”, — йдеться на сайті ЄС.

Це також означає, що абонентам українських операторів у разі ухвалення відповідного рішення Євросоюзом не знадобиться купувати сім-карти місцевого європейського оператора під час перебування в країні ЄС.