Безкоштовні авіаквитки для українців з Європи в Канаду

Українці, які через повномасштабне вторгнення Росії вирішили переїхати до Канади, можуть зробити це безплатно.

Про це йдеться на сайті Ukraine2Canda Travel Fund.

Творці фонду зазначають, що безоплатні рейси для українців з різних європейських міст організовано двічі на місяць.

Таким чином планується відправити до Канади 10 тисяч українців. На кожен рейс надається по 300 безоплатних квитків, які можна отримати після відповідної реєстрації по черзі.


Наші акаунти в соцмережах:


Щоб отримати права на безплатний переліт, кінцевим пунктом призначення має бути Канада. Також потрібно мати дійсну візу CUAET. Потрібно бути готовими вилетіти до Канади протягом 60 днів після реєстрації й не подавати заявки на безплатні квитки від інших організацій.

Зареєструватись на безплатний рейс до Канади можна буде на сторінці фонду, Чергова реєстрація відкрилася 29 серпня о 17.00. Наступний виліт буде 15 вересня.

Для в’їзду до Канади кожний пасажир повинен мати дійсні проїзні документи, у тому числі паспорт, ділову візу або електронний дозвіл на поїздку (ETA), проїзний документ на одну поїздку, якщо паспорт/віза недоступні та статус вакцинації проти COVID-19. Для дітей необхідно мати письмову згоду іншого з батьків з їхніми контактними даними та фото паспорта (нотаріальне засвідчення необов’язкове).

Протягом тижня після реєстрації із зареєстрованими зв’яжуться для уточнення деталей польоту. Якщо заявка буде схвалена, відповідь потрібно чекати до 5 вересня. 

Під час реєстрації можна вказати бажане місто вильоту та прибуття і вам підберуть оптимальний варіант. Вильоти відбуваються з різних міст Європи, про це повідомляється окремо на сторінці фонду. 

30 березня 2022 року уряд Канади також оголосив про тимчасову федеральну підтримку, щоб допомогти відповідним вимогам українцям, які прибули за програмою CUAET, влаштуватися у своїх нових громадах. Ці розширені послуги за програмою переселення, які зазвичай доступні лише постійним жителям, будуть доступні до 31 березня 2023 року і включають:

  • мовну підготовку
  • інформацію про життя в Канаді, наприклад, допомога у записі дітей до школи
  • інформацію та послуги, що допомагають отримати доступ до ринку праці, включаючи наставництво, налагодження контактів, консультування, розвиток навичок та навчання
  • заходи, що сприяють встановленню зв’язків із громадами
  • оцінка інших потреб українців та направлення до відповідних установ
  • послуги, спрямовані на задоволення потреб жінок, людей похилого віку, молоді та осіб LGBTQ2+
  • інші послуги з підтримки розселення, які фінансуються в рамках Програми розселення

Крім того, уряд Канади працює над запровадженням тимчасової фінансової підтримки для покриття основних потреб та організації тимчасового житла для українців, які прибувають до Канади, які ще не мають належного житла.

Нагадаємо, за два місяці з часу відкриття програми Канада вже затвердила 91 500 дозволів на екстрені поїздки. Цей документ дає право три роки проживати та працювати в Канаді. Українці також можуть претендувати на медичне забезпечення та фінансову підтримку від держави.