Безкоштовне житло для українців від Airbnb – знову доступно

Схема досі працює, перевіряли. Зазвичай українцям видають ваучери на 1400€, але бувають і випадки, коли отримували 2000€ – залежить від багатьох обставин.

Головне: 

– Airbnb запустили програму для допомоги українським біженцям, сервіс працює через волонтерські організації допомагає отримати ваучери для бронювання житла через Airbnb.

– сума ваучерів у кожного різна – від 1 до 3 тисяч євро. 

– розгляд заявок триває кілька тижнів – у вас перевіряють геолокацію, чи перетинали кордон, паспортні дані тощо.

– використати ваучер можна протягом 2 місяців на житло по всьому світу.

– перевагу надають тим, хто вже закордоном, і кому житло потрібне терміново.

СТАНОМ НА 9 СІЧНЯ ДОПОМОГУ НАДАЮТЬ ЛИШЕ СІМʼЯМ З ДІТЬМИ!

Допомога проходить через Airbnb.org – це некомерційна організація, яка займається сприянням тимчасовим перебуванням людей у ​​кризові часи по всьому світу. Airbnb.org працює незалежно і безкоштовно використовує технології, послуги та інші ресурси Airbnb, Inc. для виконання благодійних цілей Airbnb.org. Коли ви бронюєте житло як біженець – через цю організацію – Airbnb не стягує плату за свої послуги (зазвичай це 10-15% від загальної суми бронювання).

Розбираємось покроково:

  1. Найперше, що вам потрібно зробити, – подати заявку в одну з волонтерських організацій –Нині заявки приймає лише United for Ukraine. У заявці у вас запитають:
  • прізвище імʼя як у закордонному паспорті + номер та скан першої сторінки закордонного паспорта;
  • номер телефону;
  • дату виїзду з України – потрібно надати скан штампа у паспорті, який підтверджує дату виїзду;
  • вказати кількість людей, для яких потрібне житло, та їхні імена;
  • вказати країну, де плануєте орендувати житло.

ВАЖЛИВО: для підтвердження документів та обставин потрібно буде прийняти дзвінок від волонтерів та пройти невелику співбесіду.

Всі вказані дані волонтери уважно перевіряють задля уникнення шахрайських дій. Заявку можуть розглядати кілька тижнів або і більше місяця через величезну кількість запитів.

2. Якщо Вашу заявку схвалять, то на пошту Ви отримаєте два листа – один від Airbnb, інший – від волонтерської організації. Airbnb надішле запрошення на отримання ваучера – ви маєте клікнути за посиланням і прийняти інвайт (система перекине вас на акаунт Airbnb, якщо він уже є, або ж запропонує створити новий).

ВАЖЛИВО: акаунт Airbnb має бути зареєстрований на ту пошту, яку ви вказували у Гугл-формі – інакше система може дати збій.

3. Бронювання житла відбувається, як і зазвичай через Airbnb. Через пошук ви знаходите житло у потрібно вам місті, на потрібні дати та на суму, що не перевищує вказану у вашому ваучері (за приклад візьмемо 1400€).

4. Натискаєте “Забронювати”, далі обовʼязково ставите пташечку біля “Це житло Airbnb.org” – тоді сервіс не брати з вас сервісний збір. У формі оплати обираєте “Open Homes Ukraine Response” і гроші будуть автоматично списані з вашого ваучера.

ВАЖЛИВО: валюта під час оплати має бути євро (можна змінити в налаштуваннях – часто там бувають гривні або долари), бо ваш ваучер виданий саме в євро.

5. Вуаля! Ви успішно забронювали житло. Заселення відбувається звичним способом – Вам напише господар і надішле всі необхідні інструкції.

ВАЖЛИВО: ваучер разовий, тому не вийде забронювати житло кілька разів у різних місцях. Якщо ви надумаєте скасувати бронювання, гроші не повернуться (лише якщо бронювання скасує господар). Тому уважно все продумайте перед тим, як бронювати.

Інші варіанти. Безкоштовне житло у Варшаві

Сервіс Airbnb за підтримки польського відділу Міжнародної організації з міграції (IOM) знову надає безкоштовне тимчасове житло для біженців з України, які прибули після 24 лютого 2022 року.

Як пoвідoмляє спеціалізоване видання для українців у Польщі, цього разу пропозиція безкоштовного житла доступна виключно у Варшаві.

Таке житло надаватимуть на:

  • екстрене або транзитне перебування – до 6 ночей;
  • короткотермінове перебування – на 8-29 ночей;
  • подовжене перебування (тільки у виняткових ситуаціях після погодження з власником житла) – від 30 до 90 днів, але не довше, ніж до 28 лютого 2023 року.

Скористатися пропозицією Airbnb можуть виключно особи, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року і раніше не користувалися безкоштовним житлом від компанії. Крім того, у рамках допомоги тимчасове безкоштовне житло надаватимуть тільки жінкам (в тому числі з дітьми) або ж як виняток – чоловікам вразливих категорій (пенсіонери, особи з інвалідністю або хронічними захворюваннями).

Щоб звернутися по допомогу з тимчасовим житлом, треба написати на електронну пошту: iompolandprykhystok@iom.int або зателефонувати на номер: +48 22 490 20 44.

Запитання щодо ваучерів для Airbnb:

1. Чи можу я орендувати пізніше ніж дати зазначені в ваучері? Так, дати в ваучері це дати коли він має бути використаним, тобто ви маєте сплатити за його допомогою. Але дати оренди залежать тільки від вас і не обмежені строком вказаним на ваучері. AirBnB пише примірно про 2 тижні, але реально ви обмежені лише вартістю ваучера і можете використати ваучер хоч на місяць. Сплачувати більше місяця може бути проблемою, оскільки Airbnb в такій ситуації поділяє оплату на декілька часток і друга частина може не пройти якщо ваучер на цю дату вже не буде дійсний. Намагайтесь орендувати в межах 2-4 тижнів.  

2. Чи можу я використати ваучер на дві броні? Ні, ваучер одноразового використання. НЕ БРОНЮЙТЕ ЛИШЕ НА 1-2 ДНІ, бо решта вартості ваучеру буде втрачена. Ви та члени вашої родини також не можуть подати на новий ваучер, біженців значно більше ніж ваучерів.  

3. Що означає помилка, що не проходить оплата? Якщо валюта вашого еканту в доларах, а ваучер в євро, ви можете побачити цю помилку. Змініть валюту екаунту щоб співпадала з ваучером.  

4. Чи можу я використати ваучер в інший країні? Так, інформація про країну збиралась лише для статистики та не повʼязана до ваучеру. Ви можете орендувати де завгодно.  

5. Що буде якщо хост скасує мою бронь? Якщо скасування було з боку орендодавця, гроші мають повернутись на ваучер протягом 1-3 днів і ви зможете зробити іншу бронь.Якщо ви скасуєте свою бронь, то залежно від умов броні гроші можуть не повернутись на ваучер і він буде врахований використаним.

схожі