Бельгія закрила в’їзд для туристів з України – навіть з вакциною

Бельгія офіційно виключила Україну з переліку держав, мешканцям яких дозволений в’їзд без “поважної мети” навіть за наявної вакцинації.

Про це свідчать дані прикордонної служби та центру інформування про перебіг пандемії.

Зокрема, сайт бельгійської федеральної служби у внутрішніх справах, що відповідальна також за прикордонні питання, більше не містить Україну у переліку держав, громадянам яких дозволений в’їзд у країну попри пандемічні обмеження. Федеральна служба не уточнює, коли та з якої причини Україна була видалена з цього переліку, але відомо, що у понеділок набрало чинності спільне рішення ЄС про переведення України у “червону зону”.

Урядовий портал, присвячений пандемії, також прибрав Україну з переліку держав, щодо яких ЄС робить винятки з пандемічних обмежень, та теж перевів Україну до червоної зони.

Раніше Бельгія дозволяла в’їзд з метою відрядження, туризму тощо також іноземців з країн, що не входять до спільного “білого списку”, якщо ці подорожуючі завершили курс вакцинації від коронавірусу вакцинами, дозволеними в ЄС. Однак віднедавна і ця можливість прибрана: наприкінці жовтня Бельгія оголосила, про початок четвертої хвилі епідемії та закрила в’їзд для туристів та подібних категорій подорожуючих, окрім тих, хто є у “білому списку” та не становить епідемічної безпеки.

Таким чином, зараз в’їзд до Бельгії з України дозволений лише за наявності “поважної причини”, як-от для тих, хто працює, навчається у Бельгії, їде на лікування, для об’єднання родини тощо.

Євросоюз таки виключив Україну зі списку безпечних для подорожей країн

Європейський союз виключив Україну з переліку країн, громадянам якої можна без обмежень подорожувати до ЄС.

Про це повідомили у пресслужбі Європейської ради.

Разом з Україною ЄС наклав обмеження і для туристів із Сингапуру. Список буде переглянуто за два тижні.

Як відзначається, з 9 листопада 2021 року країни-члени мають поступово скасувати обмеження на поїздки на зовнішніх кордонах для резидентів таких третіх країн:

  • Аргентина
  • Австралія
  • Бахрейн
  • Канада
  • Чилі
  • Колумбія
  • Йорданія
  • Кувейт
  • Намібія
  • Нова Зеландія
  • Перу
  • Катар
  • Руанда
  • Саудівська Аравія
  • Південна Корея
  • Об’єднані Арабські Емірати
  • Уругвай
  • Китай

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що рішення про виключення України з “зеленого списку” Євросоюзу має рекомендаційний характер – фінальне рішення про обмеження на в’їзд прийматиме кожна окрема країна Союзу.

ЄС регулярно оновлює «зелений перелік» і, в разі поліпшення епідемічної ситуації, ухвалює рішення про повернення тієї чи іншої країни до такого переліку. Під час ухвалення рішення про збереження країни в «зеленому переліку», Рада ЄС керується низкою критеріїв, зокрема до уваги також береться прогрес з вакцинації населення. Тож МЗС України закликає громадян активно вакцинуватися.

Країни Європейського Союзу як правило дослухаються до рекомендації Ради ЄС та запроваджують обмеження на в’їзд для жителів країн, яких немає у списку, та на туристичні мандрівки для них.

За якими визначають країну?

Під час включення країни до «зеленого» списку враховують такі критерії:

  • нових випадків COVID-19 має бути не більш ніж 75 на 100 тисяч за останні 14 днів;
  • ситуація з захворюваності має бути стабільною чи з тенденцією до зниження у порівнянні з попередніми 2 тижнями;
  • має бути понад 300 тестів на 100 тисяч за останні 7 днів;
  • позитивних тестів має бути не більш ніж 4% серед усіх тестів на COVID-19 за останні 7 днів;
  • чи поширюються у країні штами вірусу, що викликають занепокоєння;
  • загальні дії країни для боротьби з COVID-19, зокрема відстеження контактів, лікування тощо.

Також експерти враховуватимуть прогрес вакцинації проти коронавірусу. У ЄС можуть виключити країну з «зеленого» списку, якщо вона не відповідає вимогами.

ЩО тепер – як подорожувати?

Остаточне рішення про дозвіл чи обмеження того чи іншого типу поїздок громадян України кожна держава-член ЄС ухвалює окремо на національному рівні.

“Досвід деяких наших сусідів, які у попередні тижні вже були виключені із “зеленого списку” ЄС, демонструє, що не слід очікувати тотального закриття кордонів як торік”, – зазначив Ніколенко.

Речник підкреслив, що вакцинація і надалі залишатиметься однією із ключових умов для безперешкодних подорожей до більшості країн. Тому МЗС закликає громадян активно вакцинуватися заради безпечних подорожей.

Аналітикиня громадської організації “Європа без бар’єрів” Катерина Кульчицька в ефірі Українського радіо прокоментувала наслідки такого рішення. За її словами, відтепер кожна країна Європейського Союзу буде бачити цю рекомендацію щодо посилення карантинних вимог для громадян України і буде вирішувати на свій розсуд, які будуть посилення обмежень.

“Якісь країни можуть за рекомендацією одразу посилити обмеження і взагалі тимчасово скасовувати можливість необов’язкових поїздок для туристів незалежно від вакцинації. Ми думаємо, що більшість країн Європейського Союзу будуть дозволяти в’їзд українцям із сертифікатами вакцинації та з ПЛР-тестами”, — пояснила Кульчицька.

На її думку, вакциновані українці зможуть подорожувати до країн Європейського Союзу і надалі.

“Про це говорить також і наше Міністерство закордонних справ, яке зараз застосовує дуже багато дипломатичних інструментів для того, щоб українці могли продовжувати їздити до ЄС з сертифікатами вакцинації”, — каже експертка.

Кульчицька пояснила, що Європейське агентство, яке контролює медичні засоби, визнає ряд вакцин, які рекомендуються для введення громадянам з країн Європейського Союзу. Це Moderna, Pfizer, Astrazeneca, Johnson & Johnson. Але Coronovac не рекомендується цим Європейським агентством з лікарських засобів.

“Таким чином, наші співгромадяни, які вакцинувалися у свій час вакциною Coronovac, на жаль, не можуть в’їхати в деякі країни з цим сертифікатом. Водночас бувають ситуації, коли вони можуть в’їхати в якусь країну, але потім не можуть заходити, наприклад, в заклади харчування чи в різного роду розважальні заклади, тому що на вході у них перевіряють сертифікат про вакцинацію. Тому людям, які хотіли б подорожувати, потрібно дуже чітко дивитися, які саме вимоги до сертифікатів, щоб не потрапити в таку ситуацію”, — зазначила аналітикиня.

схожі