Знову пронесло! Україна ще на два тижні залишиться у списку безпечних країн для подорожей в ЄС

Євросоюз оновив перелік країн з задовільнем рівнем поширення коронавірусу і залишив у ньому Україну, а це означає, що можна не боятися тим, хто подорожувати в Європу у найближчі 2 тижні.

Рада Європейського Союзу додала Аргентину, Колумбію, Намібію та Перу до списку країн, для яких слід скасувати обмеження на поїздки.

Про це йдеться у рішенні Європеської Ради, опублікованому на офіційному сайті.

“Після розгляду рекомендації щодо поступового скасування тимчасових обмежень на поїздки до ЄС, які не є суттєвими, Рада оновила перелік країн, спеціальних адміністративних регіонів та інших утворень і територіальних органів влади, для яких слід скасувати обмеження на поїздки. Зокрема, до списку потрапили Аргентина, Колумбія, Намібія та Перу”, – йдеться у рішенні.

Таким чином, у списку тепер 20 країн, включаючи Україну. Наша країна залишиться у “зеленому” списку ще як мінімум два тижні до наступного перегляду.

Критерії для визначення третіх країн, для яких потрібно скасувати обмеження на поїздки, були оновлені 20 травня. Вони охоплюють епідеміологічну ситуацію та загальну відповідь на COVID-19, а також надійність доступної інформації та джерел даних.

Україна за формальними критеріями вже давно не відповідає нормам, встановленим європейським законодавством про безперешкодний в’їзд.

Країни Європейського Союзу як правило дослухаються до рекомендації Ради ЄС та запроваджують обмеження на в’їзд для жителів країн, яких немає у списку, та на туристичні мандрівки для них.

За якими критеріями визначають країну?

Під час включення країни до «зеленого» списку враховують такі критерії:

  • нових випадків COVID-19 має бути не більш ніж 75 на 100 тисяч за останні 14 днів;
  • ситуація з захворюваності має бути стабільною чи з тенденцією до зниження у порівнянні з попередніми 2 тижнями;
  • має бути понад 300 тестів на 100 тисяч за останні 7 днів;
  • позитивних тестів має бути не більш ніж 4% серед усіх тестів на COVID-19 за останні 7 днів;
  • чи поширюються у країні штами вірусу, що викликають занепокоєння;
  • загальні дії країни для боротьби з COVID-19, зокрема відстеження контактів, лікування тощо.

Також експерти враховуватимуть прогрес вакцинації проти коронавірусу. У ЄС можуть виключити країну з «зеленого» списку, якщо вона не відповідає вимогами.

ЩО БУДЕ після?

Європейський Союз поки не ухвалив формальне рішення про виключення України із “зеленої зони”, однак у разі ухвалення це рішення не скасовує дію безвізу і не передбачає тотального закриття кордонів для українців.

Про це заявив речник міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

Ніколенко відзначив, що формально ЄС ще не ухвалив відповідне рішення. Однак у разі вилучення України зі списку дія безвізового режиму не скасовується. Натомість рішення вводить тимчасові обмеження на несуттєві (туристичні) поїздки задля протидії поширенню коронавірусної хвороби.

Рішення так само може бути пізніше переглянуте під час наступного оновлення списку в разі, якщо епідемічна ситуація покращиться.

Ніколенко наголосив, що рішення ЄС не встановлює автоматично нові правила перетину кордону, а лише надає рекомендацію державам-членам Євросоюзу.

Остаточне рішення про дозвіл чи обмеження того чи іншого типу поїздок громадян України кожна держава-член ЄС ухвалює окремо на національному рівні.

“Досвід деяких наших сусідів, які у попередні тижні вже були виключені із “зеленого списку” ЄС, демонструє, що не слід очікувати тотального закриття кордонів як торік”, – зазначив Ніколенко.

Речник підкреслив, що вакцинація і надалі залишатиметься однією із ключових умов для безперешкодних подорожей до більшості країн. Тому МЗС закликає громадян активно вакцинуватися заради безпечних подорожей.

схожі