За межами Лондона

Погодьтеся, коли плануєш поїдку у Велику Британію, перше що спадає на думку і куди купуєш квитки, – Лондон. Столиця і неймовірно гарне місто – без сумніву. Проте за його межами теж вирує життя: не менш красиве, повне краєвидів і щасливих моментів. 

Важко пояснити логіку ціноутворення лоукостів, але факт залишається фактом – з Києва до Лондона реально долетіти за 8€ в один бік. А іноді бувають навіть розпродажі з квитками Львів – Лондон за 2.9€. Це може здатись фантастикою, але якщо маєш візу – гріх не скористатись можливістю дослідити цю відірвану частину Європи. Нехай Філіп, герцог Единбурзький, і вважає, що Великобританії не потрібні туристи, але моду на подорожі йому точно не вдасться скасувати!

Нижче можна знайти TOP-5 локацій, що однозначно залишать пляму на пам’яті телефону. Не Лондоном єдиним! Зауважу лише декілька моментів, які цікавлять подорожуючих у першу чергу.

Оренда машини – ситуація така, що немає чого порадити, бо виходить справді дуже дорого, навіть невиправдано. Дуже високі вікові вимоги, лівосторонній рух і ціни на пальне відбивають бажання розглядати можливість оренди. Цей варіант є сенс брати до уваги лише у тому випадку, якщо тобі за 25.

Житло, незалежно від міста, варто шукати на Couchsurfing або ж на Airbnb. Варіантів і там, і там безліч, варто лише виділити трохи часу на пошуки найкращого варіанту для себе. Де мешкають каучі та де їх шукати можна прочитати тут.

airhint.com – порада номер один, саме на цьому сайті можна перевірити, чи впаде ціна на переліт. Часом це дуже допомагає спланувати подорож, бо квиток туди може бути непристойно дорогим, а назад коштувати копійки. Чому б не перевірити чи варто чекати на зниження цін?

Станстед і Лутон, два аеропорти, з якими варто познайомитись, якщо зібрались летіти лоукостом. Не завадить звернути увагу на розташування, на відсутність можливості заночувати всередині та на загальний рейтинг.

easybus.comнайдешевший спосіб вибратись автобусом у Лондон. Але зі Станстеда можна виїхати поїздом, при чому не обов’язково це має бути столиця, можна відразу махнути в Кембрідж, наприклад.

Глазго – 5 годин від Лондона

 • Прогулятись по Buchanan street (читаємо [бука’нан], не [бучанан]) і дійти до Старого центру, де колись знаходився Палац єпископа, а нині там Музей релігії (free entrance – найважливіше, що треба розуміти англійською). Знайти дорогу до собору Святого Мунго (Glasgow Cathedral), піднятись на міський некрополь ХІХ століття.

 • Сходити у Ботанічні сади, пошукати там білок, поблукати оранжереями (вхід вільний).

 • Потрапити до Головного корпусу Університету Глазго, його відомої вежі та університетських дворів. Зайти у Hunterian Museum.

 • Побачити з університетського пагорбу Kelvingrove Art Gallery and Museum і сходити туди. Колекція мистецтва, кістяк динозавтра, а ще особлива по своїй конструкції будівля, збудована спеціально для Всесвітньої виставки 1901 року.
 • Riverside Museum – музей про історію техніки на березі річки Клайд, де можна поблукати по старій яхті, яка не так давно плавала між континентами (free entrance).

Единбург – 4 години від Лондона

 • Пройтись Королівською милею – більшість пам’яток розташовані саме тут. Наприклад, Музей дитинства (free entrance) або Музей історії Единбурга (free entrance).

 • Сфотографуватися біля пабу World’s End – тут колись знаходились середньовічні ворота у місто, які закривались на ніч, і ті, хто не встиг пройти через них, мусили залишатись поза містом.
 • National Galleries of Scotland – безкоштовна збірка середньовічного і ренесансного мистецтва (Да Вінчі, Вазарі, Рафаель).

 • Послухати волинку – неважливо яка погода, музикантів нескладно знайти.
 • Піднятися до фортеці (вхід платний), у той час як краєвид на місто і фортецю – for free.

 • У випадку хорошої погоди повалятись на траві біля монументу Вальтеру Скотту.

Дувр [Довер] – 2 год від Лондона

 • Дійти до White Cliffs of Dover, пофотографувати поні, знайти узбережжя Франції на горизонті.
 • Піднятись до фортеці (вхід платний), зате її буквально нещодавно реконструювали.
 • Знайди на одному із будинків поряд із портом позначку, на пам’ять про битву кельтів із армією Цезаря.

Оксфорд – 2 години від Лондона

 • Ashmolean Museum – традиційний для багатьох британських університетів музей античного і ренесансного мистецтва (free entrance).
 • Weston Library – безкоштовні виставки про історію книгодрукування обов’язково будуть!

 • University Church of St Mary the Virgin – підніміться на хори і сфотографуйте увесь собор звідти (free entrance).
 • Museum of Natural History – неймовірна колекція решток тварин і кістяків динозаврів (free entrance).

 • University of Oxford Shops – огляд класної університетської атрибутики і символіки з Гаррі Поттера.

Кембридж – 2 години від Лондона

 • Варто їхати хоча б через видавництво, у книжкових магазинах можна прожити день і не згадати про голод. Шукайте Cambridge University Press, щоб побачити, як твориться наука і погортати найсвіжіші видання.
 • Market place – місце порівняно дешевої вуличної їжі. ( Увага! Оплата зазвичай лише готівкою, поряд є банкомат, куди зазвичай стоїть величезна черга). До кампусів рукою подати, можна всістись і насолоджуватися обідом!
 • Fitzwilliam Museum – університетський музей із колекцією античного та ренесансного мистецтва (free entrance).
 • Bridge of Sighs та канали – особливість Кембриджа та місце для красивих фото.
 • Треба знайти час полежати на траві у St John’s College Playing Fields під сонечком разом із іншими студентами Кембриджа.

Це лише маленька частинка Британії, яку нам довелось побачити за останні півроку. Вгорі ж, відібрані, перевірені, надзвичайно атмосферні локації, до яких легко дістатись, але які справді варто відвідати. Ще більше цінних порад та збережених для натхнення історій шукайте на сторінці авторки статті в Instagram тут. А слідкувати за виходом нових матеріалів завжди можна тут.

Спасибі, що прочитали чи хоча б переглянули. Пам’ятайте, для здійснення чогось дуже бажаного треба для початку дуже сильно захотіти. Дивіться, читайте, візуалізуйте. Навіть не зрозумієте, як найближчим часом самі там опинитесь і згадаєте мої слова.


Читайте також: