Переліт – 100-відсотковий стрес для організму, тому сон в літаку хоч якось допоможе йому відновитися. Розкажу, як міцно заснути та добре виспатися під час перельоту.
Оберіть правильне місце
Найкраще місце для сну в літаку – біля аварійного виходу біля вікна. Там відстань між кріслами більша. Майте на увазі – сидіти на місцях біля аварійного виходу можуть лише люди, старші 18-ти та ті, хто знає базову англійську. У випадку надзвичайної ситуації, ви будете допомагати пасажирам покинути судно.
Обирайте місця в передній частині літака: там турбулентність відчувається менше, ніж позаду. Але зверніть увагу, що в перші ряди часто садять малих дітей, тому там може бути шумно.
Ще один варіант – обирайте перельоти в будні дні. Тоді пасажиропотік менший, ніж на вихідних, і в салоні можуть виявитися вільні місця. А заснути на трьох кріслах набагато легше і приємніше, ніж тулитися на одному, правильно ж?
Запасіться аксесуарами для сну
Для того, щоб солодко поспати годинку-другу в літаку, купіть собі такі речі та візьміть їх з собою на борт:
- подушка для сну допоможе розслабити м’язи шиї. При покупці зверніть увагу на наповнювач. Гарний варіант – віскоеластік або поролон з пам’яттю. Не купуйте надувні подушки. Вони занадто тверді, щоб можна було розслабитися і заснути.
- маска для сну допоможе створити ефект темряви та швидше й міцніше заснути.
- беруші поглинуть шум і ніхто не заважатиме вам міцно спати. Обирайте вироби з силікону. Він затримує більше звуків, ніж поролон.
Комфортно вдягніться
Так, зовсім не обов’язково вдягати на борт модні вузькі джинси чи ділову сорочку. Одяг повинен бути в першу чергу зручним, адаптованим для відпочинку, а вже потім стильним і гарним. Візьміть спортивні штани чи шорти та футболку або світшот.
З’їжте банан
Візьміть декілька бананів з собою на борт в ручну поклажу. Ними можна перекусити під час перельоту. У бананах міститься мелатонін – гормон сну, який відповідає за людські біоритми.
Пийте воду
У літаку дуже сухе повітря, що може призвести до зневоднення, а воно, у свою чергу – до безсоння. Купіть води в аеропорту, у зоні duty free. Так ви зекономите кошти, бо на борту вона коштує дорожче.
Випрямте ноги
Настільки, наскільки дозволяє крісло попереду вас. В ідеалі ноги повинні бути злегка зігнуті в колінах: так ви забезпечите нормальну циркуляцію крові і розслаблення. Коли ця поза набридне, зігніть ноги трохи більше, а потім поверніться в початкове положення.
Чого не треба робити?
- Не переїдайте, але і не голодуйте: за 2 години до сну поїжте в міру, щоб не відчувати голоду або тяжкості в шлунку під час перельоту. Надавайте перевагу білкам та овочам. Краще не їжте солодкого чи гострого.
- Не пийте каву, чай та алкогольні напої: кофеїн збуджує нервову систему, надає тонізуючий ефект і дарує відчуття бадьорості – ні про який сон після чаю, кави або вина не може бути й мови!
- Не приймайте снодійне: подібні препарати мають протипоказання для прийому на висоті (згущення крові, тромбоз), тому, перш ніж мчати в аптеку, слід проконсультуватися з лікарем. Також врахуйте, що розрахувати правильну дозу з першого разу дуже важко. Якщо раніше ви не брали снодійне, не варто експериментувати в літаку. Ви можете ненадовго заснути, а потім сидіти кілька годин не заплющуючи очей, або ж заснути настільки міцно, що вас будуть будити усім екіпажем. Наслідки такого сну – роздратованість і млявість.
Переліт в літаку – прекрасна можливість, аби добре виспатися. Сподіваюсь, ці поради допоможуть вам гарно відпочити на борту. Пам’ятайте, здоровий сон продовжує життя, зміцнює імунітет, піднімає настрій, покращує пам’ять і допомагає залишатися у формі.