Великий гайд Херсонщиною: де побувати, унікальні місця, цікаві факти

Ми підготували цей матеріал до дня, коли відважні українські воїни звільнять Херсонщину від рашистської навали. Натхненні успіхом Збройних сил на Півдні – розповідаємо вам секретні місця та унікальні локації.

Памʼятник кавуну

Поранений, але вільний!

Усі ми знаємо, які смачнющі Херсонські овочі, ягоди та фрукти. Що вже казати про знамениті кавуни від місцевих фермерів.

У Херсонській області це перша пам’ятка кавуну. Унікальний постамент вже став досить популярним. Тут часто зупиняються мандрівники, а молодята з Нововоронцовки та прилеглих сіл приїжджають сюди в день весілля, щоб сфотографуватися на згадку. Херсонський кавун справді заслужив, щоб піднятися на п’єдестал.

Де знаходиться: на вʼїзді в село Нововоронцовка.

Координати: 47.4310594, 33.8675076

Херсонський Гранд Каньйон

Це одне з наймальовничіших і незвичайних місць України, яке знаходиться в Херсонській області на березі Дніпро-Бузького лиману між селами Станіслав і Олександрівка. Площа каньйону становить 660 га і він є складовою ландшафтного заказника «Станіславський». Відстань від обласного центру близько 45 км. Херсонські гори (інша назва пам’ятки) уособлюють глиняні вертикальні схили та скелі висотою до 55 м.

Місцеві жителі називають просто — «станіславські скелі» або «кручі». Сприймайте назву метафорично. По суті, це красиві обриви з глиняних ґрунтів.

Кліп на пісню Кузьми Скрябіна, відомого українського музиканта, «Місця щасливих людей» був знятий саме у Станіславського скелях.

Херсон

Херсон – місто, яке обов’язково Вам сподобається. Воно завжди привабливе,домашнє і для більшості мешканців – дійсно рідне. На відміну від того ж Миколаєва, який дуже протяжний і дістатися з одного місця в інше досить важко, Херсон досить компактний, його можна за кілька днів обходити пішки. Мешканці поділяють місто на кілька районів: “Воєнка”, ”Млини”, “Забалка”, “Кіндійка”.

А ще у Херсоні знаходився найбільший у Європі бавовняний комбінат😏, на суднобудівних заводах Херсона було вперше в світі застосоване будівництво сухих доків.

Шато князя Трубецького

Шато Трубецького – заміський комплекс для відпочинку, де знаходиться історична будівля виноробні з дегустаційними залами та винними підвалами. На доглянутій території є готель і відкритий басейн. Розташована виноробня в 75 км від Херсона, в селі Веселе, недалеко від Нової Каховки.

Сьогодні тут випускається 26 видів вина, а в підвалах зберігається близько 10000 пляшок напою.

Кінбурнська коса

Кінбурнська коса – це 45-кілометрова ділянка суші між Ягорлицькою затокою та Дніпровсько-Бузьким лиманом. Частина півострова відведена під національний природничий парк «Білобережжя Святослава». Адміністративно одна частина коси відноситься до Миколаївської області, інша – до Херсонської.

Українське сафарі

Про Асканію Нову вже чули, мабуть, усі. Втім побував там далеко не кожен, тож якщо ви читаєте цей текст – це точно знак знайти час і поїхати на чарівну Херсонщину. Тим більше, що красивих місць там на пальцях не перелічити (просто прогорніть статтю трохи нижче.)

Національний природній парк “Олешківські піски”

Це справжня українська пустеля. З оазами, барханами, гадюками і отруйними павуками. Влітку пісок нагрівається до 75 градусів. А на “березі” пустелі ви зможете побачити найбільший у світі ліс, що висаджений людиною. Цікаво, що тривалий час Олешківські піски були закритою зоною, на території якої розташовувався військовий полігон СРСР.

Джарилгач

Джарилгач – найбільший за площею і другий за довжиною острів в Україні і Чорному морі, не заселений. Входить до національного природного парку “Джарилгацький”.

Джарилгач – це острів любові і моря, зірок і пісень під гітару, дельфінів і маяків, муфлонів і ланей, піску, мушель, релаксу і мрій. Кожен уявляє його по-своєму. Проте він не схожий ні на що. Харизматичний, сильний, мовчазний. Дуже гарний. Трохи відсторонений.

Гарячі джерела Херсонщини

Гарячі джерела – це справжня знахідка для тих, хто хоче оздоровити тіло й душу без медикаментів та довготривалих процедур. На Херсонщині таких багато, для початку рекомендуємо спробувати⤵️

Лікувально-оздоровчий комплекс «Арабатські терми» розкинувся біля села Стрілкове на березі озера Сиваш. Наразі на території комплексу розташовані термальна купальня зі зручними спускам, три мініатюрні басейни з мінеральною водою, два гліцеринових та два солоних озера, зона відпочинку з шезлонгами й парасольками, каскадний душ, алея з виходом до озера Сиваш.