Україна тепер має угоду “про вільне небо” з Євросоюзом

Сьогодні на саміті Україна-ЄС було підписано довгоочікувану угоду “Про спільний авіаційний простір” між Києвом та Брюсселем. 

Головне: 

  • виконання угоди відбуватиметься у 2 етапи: перший передбачає скасування обмежень для українських перевізників на польоти в міста європейських країн; другий дозволить авіакомпаніям з ЄС здійснювати внутрішні рейси в Україні.
  • також в Україні почнуть діяти європейські стандарти цивільної авіації. І це неймовірна новина, адже вона значно розширить права Українських пасажирів, дозволить добиватися компенсацій за скасування чи значну затримку рейсів, а також підвищить безпеку польотів.
  • ринок стане відкритим не лише для пасажирських перевезень, а й вантажних і поштових. 
  • авіакомпанії вже почали заявляти про розширення карти польотів. Зокрема Ryanair готовий базувати в Україні до 20 літаків і літати з 12 аеропортів України, при цьому відкривши десятки нових авіарейсів.
  • також очікується, що найближчим часом ціни на авіаквитки з України значно знизяться через підвищення конкуренції і можливий захід в Україну нових авіакомпаній.

Трохи історії: Підписати подібну угоду Україна хотіла ще з кінця 2007 року. Саме тоді розпочалися переговори з Брюсселем щодо цього питання.  Спільний авіаційний простір з Євросоюзом дозволив би зрівняти в деяких правах українські та європейські авіакомпанії і взаємно відкрити ринки авіаперевезень, як пасажирських, так вантажних і поштових. Ця угода була парафована ще у 2013 році, проте досі не була підписана через британсько-іспанську суперечку щодо належності Гібралтара.

Підписання угоди також передбачає, що в Україні почнуть діяти європейські стандарти в галузі цивільної авіації – щодо захисту прав пасажирів, безпеки польотів, захисту навколишнього середовища тощо.

Спрощення авіаперевезень між Україною та ЄС відбуватиметься у два етапи. Спочатку будуть зняті обмеження для українських перевізників на польоти між містами Євросоюзу, а на другому етапі іноземним авіаперевізникам дозволять здійснювати внутрішні рейси в Україні.

«Підписання угоди буде дійсно вигідне Україні лише тоді, коли українські авіакомпанії зрівняються у технічних та фінансових показниках із європейськими. І так, як український ринок відкриється європейським авіакомпаніям, європейський ринок повинен відкритись українським. Лише за такого паритету є сенс говорити про те, що Україні вигідне «Відкрите небо», – пояснив голова ради директорів міжнародного аеропорту «Київ» імені І. Сікорського Денис Костржевський.

Учасниками спільного авіапростору з ЄС вже є Молдова, Грузія, Ізраїль та ще низка країн.

Більше рейсів в Україну

Ірландський лоукостер Ryanair вже повідомив про те, що планує значне розширення в Україні після підписання Києва угоду про спільний авіаційний простір з Євросоюзом.

Про це заявив генеральний директор Ryanair Майкл О’Лірі під час звернення до інвесторів компанії, цитує Reuters.

«Єдиний ринок, на який я хотів би вказати, — це Україна… Я думаю, ми станемо великим інвестором в Україні, коли вони приєднаються до європейського відкритого неба», — сказав глава компанії.

Ryanair відкрила перші авіарейси в Україні у 2018 році після численних перешкод і непорозумінь.

Станом на зараз авіаперевізник працює в п’яти українських аеропортах на двосторонній основі. Авіакомпанія виконує рейси з Києва, Львова, Одеси, Харкова, Херсона.

Але в Україні існує 12 відповідних аеропортів, вказують у компанії. Про які саме йде мова – не уточняється.

Трудові мігранти створять великий ринок для доступних тарифів Ryanair, які, за його словами, наразі становлять близько 40 євро за рейс.

Авіакомпанія вже не раз заявляла, що бачить потенціал і на ринку внутрішніх перельотів України.

Як зекономити ще більше

💸Щоб зекономити ще більше, отримайте БЕЗКОШТОВНУ картку від Monobank з кешбеком за покупки до 20% – подорожі, розваги, кіно, продукти, одяг, таксі і тд.

🤑Затримали чи скасували рейс? Овербукінг? Отримайте компенсацію до 700€.

🏨Їдете в подорож, але не можете знайти бюджетне житло? Рекомендуємо промоніторити HotelsCombinedBooking або Agoda.

схожі