У МОЗ розказали, чи пускатимуть в Євросоюз з бустером Pfizer після CoronaVac

У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, чи визнаватимуть в Євросоюзі COVID-сертифікати тих українців, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac, а бустерну дозу – Pfizer.

Про це йдеться у відповіді МОЗ на запит видання УНІАН.

“Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами. Якщо, після базового курсу проведеного вакциною CoronaVac, бустерна доза буде зроблена вакциною Comirnaty, у сертифікаті відображатиметься інформація про останнє щеплення. І такий сертифікат буде валідним для перетину кордону країн, де схвалена ця вакцина”, – йдеться у відповіді на запит.

У МОЗ нагадали, що після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в “Дії” орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним сертифікат за попередню повну вакцинацію.

Водночас, у МОЗ наголосили, що кожна країна самостійно встановлює правила перетину кордону для іноземців та осіб без громадянства.

“На сьогодні українські COVID-сертифікати визнають у 60 країнах світу, які входять до складу Довірчої мережі е-здоров’я ЄС. Серед них такі європейські країни, як Польща, Австрія, Латвія та решта членів ЄС. У 2022 році планується, що склад цифрової мережі розшириться до 80 країн-учасниць”, – зазначили в МОЗ.

Нагадаємо, 6 січня Україна ввела бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для усіх охочих вакцинованих віком від 18 років.

схожі