У 2021 до України приїхало понад 3 млн іноземців

Кількість іноземних туристів в Україні за 9 місяців 2021 року становила 3,09 млн осіб, перевищивши аналогічний показник 2020 року на 12,6%. Про це заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков, повідомляє пресслужба відомства.

“Ми спостерігаємо не лише повернення туристів до України, а й підвищення рівня внутрішніх поїздок та значну переорієнтацію основних туристичних ринків для України. Йдеться про збільшення потоків із віддалених країн, таких як Королівство Саудівська Аравія, Ізраїль та Сполучені Штати”, – зазначив Кубраков.

Розроблено методику дослідження внутрішніх та виїзних туристів відповідно до стандартів Всесвітньої туристичної організації (UNWTO). Зокрема, відбуваються роботи з дослідження іноземних туристів в Україні та потенційних туристів з-за кордону. Також розпочато комплексний аналіз туристичного потенціалу регіонів України та їх пріоритизація.

Наразі здійснюється масштабне дослідження українського туристичного ринку, результати якого допоможуть повноцінно реалізувати туристичний потенціал України. Стартувала промо-кампанія із посилення туристичного бренду України у світі. У нас багато нових проєктів для покращення туристичної інфраструктури, зокрема щодо запуску нових автомобільних та залізничних міжнародних маршрутів», — розповів Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

🌎 У 2021 зросла частка туристів, що приїхали з Азії, Північної Америки та інших регіонів світу. Відповідно, у загальній структурі зменшилась частка туристів із Європи. За 3 квартали 2021 року Україну відвідали:

▪ 70% європейців (79,2% за аналогічний період 2020)

▪ 25,5 % іноземців із країн Азії (17,7% за аналогічний період у 2020)

▪ 3% громадян Північної Америки (1,5% за аналогічний період у 2020)

▪ 1,4% з країн Африки (0,7% за аналогічний період у 2020)

▪ 0,6% Океанії (0,7% за аналогічний період у 2020)

▪ 0,2% Південної Америки

З більш детальною інформацією про кількість іноземців можна ознайомитись за посиланням.

Серед проєктів із розвитку туризму до 2024 року:

◾ Запуск програми модернізації та розвитку Національних природних парків
Йдеться про оновлення та розбудову транспортної інфраструктури та системи навігації до національних парків, оновлення та будівництво базових об’єктів — зупинок та вокзалів, локацій для кемпінгу та відпочинку, огородження тощо. А також розвиток розважальної та інформаційної інфраструктури — закладів харчування, готелів, хайкінг-маршрутів, зелених стежок тощо.
◾ Промоція туристичного бренду України на міжнародних ринках
У планах — міжнародна маркетингова кампанія, що включає зокрема діджітал-кампанії для туристів на ключових ринках, а також участь у головних міжнародних виставках із презентаціями для туристичного бізнесу закордоном.
схожі