ТОП-8 найкращих пляжів в Україні (не лише біля моря)

Липень – ідеальний час зібратися й поїхати до води. Зібрали для вас добірку найкращих пляжів, де можна відпочити в Україні. Вони не лише на морському узбережжі, а й біля річок та озер. 

Блакитні озера (Чернігівська область)

Чистота води, дивовижна краса природи, атмосфера, що захоплює — все це чекає на тебе в с. Олешня Чернігівської області.

«Голубими озерами» називають затоплені піщані кар’єри, вода яких має яскраво блакитний колір. Це пов’язано з тим, що на дні озер все ще лежить кварцовий пісок. Сосновий бір, яким оточені блакитні озера, забезпечує найчистіше, збагачене киснем повітря, що робить ці мальовничі місця популярної рекреаційною зоною зі зручними пляжами.

Площа найбільшого озера становить 25 га, глибина — до 18 м. Відпочинок на Блакитних озерах можна поєднати з цікавими екскурсіями, риболовлею та активним відпочинком.

Озеро Світязь

Відмінний варіант відпочинку в наметах — озеро Світязь у Волинській області. Це найбільше і найглибше озеро природного походження в Україні, яке входить в групу Шацьких озер. «Український Байкал», як його ще називають, зачаровує красою, прозорістю води, білим крейдяним ложем, багатою фауною і флорою.

З одного боку озера відкривається вид на піщану приозерну рівнину, з іншого, на мішані ліси, в яких переважають хвойні породи дерев. Завдяки цьому повітря тут надзвичайно чисте й наповнене ароматами соснового лісу. Ідеальне місце для діджитал детоксу, медитацій, відпочинку від шуму та метушні.

Санжійка, Одеська область

Останнім часом доволі популярне місце, проте неймовірно красиве – особливо на світанку. Тільки будьте готові до натовпів мандрівників з фруктами і ігристим.

Санжійка приваблює відпочиваючих морськими пейзажами та прийнятними цінами (хоч і не надто розвиненою інфраструктурою). Вона розташована майже поруч з Одесою, але тут тихо і спокійно, довгі пляжі з чистим піском, чиста вода, а з високих обривів відкриваються прекрасні морські пейзажі.

Бирючий острів (тимчасово під окупацією)

Бирючий острів — південна, найбільш розширена ділянка Феодосійської коси, розташована в західній частині Азовського моря, край блакитної води та білосніжного піску. Це 24 кілометри піщаних дюн, які з материковою частиною з’єднує вузький перешийок, що ховається під водою в сезон весняних і осінніх штормів. Саме тоді Бирючий перетворюється в повноцінний, відрізаний від світу, острів. Азово-Сиваський національний заповідник — головна пам’ятка острова. Це ідеальне місце для тих, хто любить дику природу, оскільки тут безліч найрізноманітніших, в тому числі, рідкісних видів тварин.

Якщо ти хочеш побачити як піщані пляжі сусідять зі степовим різнотрав’ям, а могутні дуби з маслиновими деревами, акаціями та тюльпанами, отримати насолоду від аромату квітів, зустріти лисиць, диких качок та оленів — тобі точно сюди. Бери намет або бронюй місце на базі відпочинку, і вперед від міської метушні в обійми розкішної природи та моря.

Джарилгач (тимчасово під окупацією)

Джарилгач – найбільший за площею і другий за довжиною острів в Україні і Чорному морі, не заселений. Входить до національного природного парку “Джарилгацький”.

Джарилгач – це острів любові і моря, зірок і пісень під гітару, дельфінів і маяків, муфлонів і ланей, піску, мушель, релаксу і мрій. Кожен уявляє його по-своєму. Проте він не схожий ні на що. Харизматичний, сильний, мовчазний. Дуже гарний. Трохи відсторонений.

Курортне

Бакота / Врублівці (річка Дністер)

Туристів місце приваблює фантастичними краєвидами, кількома пляжами та, звісно, залишками скельного монастиря. Тут збереглось кілька печер та ніші від поховань ченців. Поруч є три джерела з цілющою водою – Північне, Південне та Найпівденніше. До речі, про останнє кажуть, що воно лікує хвороби очей. Вода прохолодна і дуже смачна, а дорога до джерел прикрашена стрічками та іконками від сотень приїжджих віруючих.

Не менш красиві краєвиди відкриваються в селі Врублівці неподалік Бакоти. Там також є кілька гарних готельних комплексів.

Херсонський Гранд Каньйон (тимчасово під окупацією)

«Гранд-Каньйон» на території України один – в Херсонській області.

Опинившись в цьому каньйоні, природне диво Херсонщини, розумієш, що тебе оточують нетипові для України пейзажі. Тисячі років вода і вітер працювали в цьому місці, створюючи глибокі балки, які і утворюють Херсонський гранд-каньйон.

Відвідувати Херсонський гранд-каньйон рекомендують навесні або ж на початку літа. В цей час на балках виростає зелена трава, а в повітрі відчувається п’янкий аромат степових рослин.

На більшості світлин позначено авторство, проте власність деяких ми, на жаль, не знайшли. Якщо Ви володієте подібною інформацію, напишіть нам, будь ласка, на mycheaptripua@gmail.com. 

схожі