Словенія відкрилася для українських туристів

Словенія дозволила в’їзд мандрівникам з України, які були повністю вакциновані, мають негативний ПЛР-тест або довідку про одужання від коронавірусу.

Відповідна інформація розміщена на мапі МЗС, яка інформує про режим в’їзду для українців до країн світу.

Для українців в’їзд дозволений за умови надання негативного тесту на COVID-19 методом ПЛР (за 72 години до перетину кордону) або негативного експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 48 годин до перетину кордону), або сертифікату про щеплення проти COVID-19.

Словенія визнає як затверджені в ЄС вакцини Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson and Johnson, так і не затверджені Covishield, CoronaVac, Sinopharm, а також російський “Спутник V”.

Нагадуємо, що минулого року авторитетний туристичний журнал Lonely Planet включив Словенію у рейтинг найкращих дестинацій, куди варто відправитися після пандемії коронавірусу.

«COVID-19 призвів до обмежень на подорожі, що, можливо, підрізало вам крила в 2020 році. Однак зараз ідеальний час, щоб спланувати й бути готовими до наступних пригод, коли знову буде безпечно вирушати в дорогу. Ми думаємо, ці місця заслуговують на те, щоб їх відвідати: одні викличуть смиренність, інші вразять і здивують вас», – йдеться в повідомленні.

Так, до топ-10 потрапили:

  1. «Загублене місто» Петра (Йорданія).
  2. Галапагоські острови.
  3. Національний парк Улуру-Ката Тьюта (Австралія).
  4. Дельта Окаванґо (Ботсвана).
  5. Єллоустонський національний парк (США).
  6. Озеро Блед (Словенія).
  7. Водоспад Ігуасу (кордон Бразилії та Аргентини).
  8. Храми Ангкора (Камбоджа).
  9. Солончак Уюні (Болівія).
  10. Кільце Аннапурни (Непал).

РАНІШЕ: 14 липня посли ЄС затвердили рішення включити Україну в перелік третіх країн, з яких дозволений в’їзд. Також ЕстоніяАвстрія та Нідерланди дозволили в’їзд вакцинованим українцям з туристичною метою, а перед цим аналогічне рішення ухвалила Німеччина.

ВАЖЛИВО: хоч Україна і потрапила до списку безпечних країн, це не означає автоматичного відкриття кордонів ЄС, оскільки рекомендація Єврокомісії не є юридично зобов’язуючими.

«Держави-члени Євросоюзу індивідуально схвалюють остаточні рішення про послаблення або посилення обмежень на подорожі. Відповідно, МЗС України працює з європейськими країнами на двосторонньому рівні для спрощення умов поїздок українців, зокрема визнання свідоцтв про вакцинацію і цифрових COVID-сертифікатів», – пояснивречник МЗС Олег Ніколенко.


Читайте також:

схожі