Ryanair відкриє кілька баз в Україні, але є але…

20 нових літаків: у Ryanair назвали умови, за яких відкриють кілька баз в Україні.

В авіакомпанії Ryanair назвали дві умови, за яких хочуть запровадити до України до 20 літаків, передає Reuters. Про це заявив голова авіаперевізника Майкл О’Лірі.

“Якщо Росія не нападе, ми можемо відкрити в Україні кілька баз протягом наступних 2-3 років”, — сказав О’Лірі.

Авіакомпанія бачить значні потоки трудових мігрантів з України до країн Центральної та Східної Європи. Крім російського фактора, на рішення лоукостера вплине також готовність українських аеропортів пропонувати низькі збори на обслуговування.

“Наша команда в черговий раз відвідала Україну в січні, але місцева влада поки що не готова обговорювати нові бази й маршрути, оскільки відволікаються на інші теми”, — додав глава Ryanair.

У вересні 2021 року вперше заявляв Майкл О’Лірі про відкриття баз в аеропортах України. Тоді він сказав, що найімовірнішим оператором цих баз із 20 літаками стане дочірня польська компанія Ryanair — Buzz.

“Один ринок, який я хочу виділити, це Україна. Думаю, ми станемо великим інвестором в Україну, коли країна приєднається до відкритого неба з Європою”, — сказав О’Лірі.

Україна та Євросоюз підписали угоду про відкрите небо у жовтні 2021 року. Сторони проводять процес ратифікації угоди, але обмеження на польоти між Україною та Європою вже зняли.

Однак поки що Ryanair практично не скористався новими правами. Лоукостер анонсував лише один новий напрямок, польоти яким раніше були обмежені. Авіакомпанія планує полетіти до бюджетного аеропорту Брюссель-Шарлеруа з Києва, Львова та Одеси.

Плани Ryanair

Як ми повідомляли раніше, ще у вересні 2021-го виконавчий директор групи Майкл О’Лірі заявив, що Ryanair планує агресивну експансію в Україні. Вона відбудеться, якщо країна найближчим часом приєднається до регульованого авіаційного ринку Європейського Союзу. Що власне і сталося в жовтні, коли офіційний Київ підписав з Брюсселем угоду про вільне небо.

«Єдиний ринок, на який я хотів би вказати, — це Україна… Я думаю, ми станемо великим інвестором в Україні, коли вони приєднаються до європейського відкритого неба», — сказав глава компанії.

Ryanair відкрила перші авіарейси в Україні у 2018 році після численних перешкод і непорозумінь.

Станом на зараз авіаперевізник працює в п’яти українських аеропортах на двосторонній основі. Авіакомпанія виконує рейси з Києва, Львова, Одеси, Харкова, Херсона.

Але в Україні існує 12 відповідних аеропортів, вказують у компанії. Про які саме йде мова – не уточняється.

Трудові мігранти створять великий ринок для доступних тарифів Ryanair, які, за його словами, наразі становлять близько 40 євро за рейс.

Авіакомпанія вже не раз заявляла, що бачить потенціал і на ринку внутрішніх перельотів України.

“Я думаю, що це, безумовно, буде модель, до якої ми будемо агресивно рухатися”, – сказав О’Лірі.

Що за угода про спільний авіаційний простір?

У червні 2021 року Рада Європейського Союзу дала згоду на підписання цієї угоди. Вона зніме ринкові обмеження і пов’яже Україну з внутрішнім авіаційним ринком ЄС. Натомість Київ буде зобов’язаний дотримуватися авіаційних стандартів ЄС.

Як пише Deutsche Welle, така домовленість допоможе стимулювати розвиток конкуренції на ринку авіаперевезень, а це своєю чергою сприятиме зниженню ціни на квитки. Однак очікувати на різке зниження цін не варто, оскільки через пандемію розвиток цієї галузі обмежений.

Крім того, завдяки цьому нововведенню права українських авіапасажирів захищатимуть так само, як у ЄС. А це означає, що за затримку чи скасування авіарейсів навіть вітчизняних авіакомпаній, можна буде відсудити до 700€. Якщо за останні 3 роки з вами траплялося подібне – перевірте рейс за цим посиланням. 

Як зекономити ще більше

💸Щоб зекономити ще більше, отримайте БЕЗКОШТОВНУ картку від Monobank з кешбеком за покупки до 20% – подорожі, розваги, кіно, продукти, одяг, таксі і тд.

🤑Затримали чи скасували рейс? Овербукінг? Отримайте компенсацію до 700€.

🏨Їдете в подорож, але не можете знайти бюджетне житло? Рекомендуємо промоніторити HotelsCombinedBooking або Agoda.

схожі