Ryanair планує “агресивне розширення” на авіаринку України: літатимуть з 12 аеропортів

Ірландський лоукостер Ryanair планує значне розширення в Україні. Але станеться це, лише якщо Київ підпише з ЄС угоду про спільний авіаційний простір.

Про це заявив генеральний директор Ryanair Майкл О’Лірі під час звернення до інвесторів компанії, цитує Reuters.

«Єдиний ринок, на який я хотів би вказати, — це Україна… Я думаю, ми станемо великим інвестором в Україні, коли вони приєднаються до європейського відкритого неба», — сказав глава компанії.

Ryanair відкрила перші авіарейси в Україні у 2018 році після численних перешкод і непорозумінь.

Станом на зараз авіаперевізник працює в п’яти українських аеропортах на двосторонній основі. Авіакомпанія виконує рейси з Києва, Львова, Одеси, Харкова, Херсона.

Але в Україні існує 12 відповідних аеропортів, вказують у компанії. Про які саме йде мова – не уточняється.

Трудові мігранти створять великий ринок для доступних тарифів Ryanair, які, за його словами, наразі становлять близько 40 євро за рейс.

Авіакомпанія вже не раз заявляла, що бачить потенціал і на ринку внутрішніх перельотів України.

“Я думаю, що це, безумовно, буде модель, до якої ми будемо агресивно рухатися”, – сказав О’Лірі.

Що за угода про спільний авіаційний простір?

У червні 2021 року Рада Європейського Союзу дала згоду на підписання цієї угоди. Вона зніме ринкові обмеження і пов’яже Україну з внутрішнім авіаційним ринком ЄС. Натомість Київ буде зобов’язаний дотримуватися авіаційних стандартів ЄС.

Очікується, що угода буде підписана восени 2021 року. Потім її має ратифікувати країна-підписант, ЄС та кожна держава, яка є членом ЄС. Однак, поки це відбуватиметься, угода може набути чинності на тимчасовій основі.

Як пише Deutsche Welle, така домовленість допоможе стимулювати розвиток конкуренції на ринку авіаперевезень, а це своєю чергою сприятиме зниженню ціни на квитки. Однак очікувати на різке зниження цін не варто, оскільки через пандемію розвиток цієї галузі обмежений.

Крім того, завдяки цьому нововведенню права українських авіапасажирів захищатимуть так само, як у ЄС. А це означає, що за затримку чи скасування авіарейсів навіть вітчизняних авіакомпаній, можна буде відсудити до 700€. Якщо за останні 3 роки з вами траплялося подібне – перевірте рейс за цим посиланням. 

Як зекономити ще більше

💸Щоб зекономити ще більше, отримайте БЕЗКОШТОВНУ картку від Monobank з кешбеком за покупки до 20% – подорожі, розваги, кіно, продукти, одяг, таксі і тд.

🤑Затримали чи скасували рейс? Овербукінг? Отримайте компенсацію до 700€.

🏨Їдете в подорож, але не можете знайти бюджетне житло? Рекомендуємо промоніторити HotelsCombinedBooking або Agoda.

схожі