Позасмагати під наглядом єгипетських спецназівців

Вже більше року в Єгипті діє режим надзвичайного стану – безпеку на вулицях перевіряють військові, вхід в більшості готелів – через рамки безпеки, а в аеропорту – посилена перевірка. Причина – висока загроза тероризму на території Синайського півострову та всієї країни. Чи бояться цього туристи, та чому українці готові ризикнути життям заради відомих єгипетських «all inclusive»? Про свій вибір та бувалих відпочивальників – розповім далі!

Київ. Зима. Мінус 15. Вам теж щороку приходить думка втекти від українського холоду та податися в теплі краї? В новинах я не одноразово читав про те, що влада Єгипту знову й знову продовжувала режим надзвичайного стану. Постійні теракти. Сотні загиблих. Здавалося, в голові одразу мала би бути думка – до біса воно мені треба? Але щороку більше півмільйона українців їдуть до Єгипту. Чому? Головні три причини – швидко (летіти 4 години), дешево (пляжний відпочинок в Туреччині, Греції, Болгарії взимку неможливий, а Занзібар, Мальдіви і Шрі-Ланка можуть бути не по кишені), all inclusive (коли їжа, напої і більшість послуг готелю вже включені у вартість туру).

Ми прилетіли в Шарм-ель-Шейх (чи Шарм, як більшість його називають) близько 11 години ранку. В аеропорту потрібно пройти звичайний набір процедур, тільки огляд речей більш детальніший. Віза для цього курорту не потрібна, якщо не збираєтесь лишатися більш ніж на 14 днів або виїжджати за межі міста (відвідувати піраміди, Єрусалим, Каїр тощо). Якщо летите в Хургаду – за візу доведеться платити близько 25 доларів.

За чим ми їздили в Єгипет, що там особливого, і що так і не встигли відвідати – детальніше.

Червоне море – найтепліше, найсолоніше та наймолодше

Червоне море – найтепліше і водночас найсолоніше у всьому світовому океані. У 1 літрі води тут міститься 41 г солей (у відкритому океані – 34 г, в Чорному морі – 18, в Балтійському – всього 5 грамів солей на літр води). Влітку температура води може досягати +35 градусів за Цельсієм, навесні +30, навіть взимку температура не опускається нижче +20 градусів. Цікаво, що вода Червоного моря підігрівається з дна, земною мантією. Його вік – 25 мільйонів років, що досить мало.

В будь-якого екскурсовода можна дізнатись – вся зелень біля берегів Червоного моря завезена здалеку і поливається штучно. Опадів тут дуже мало, а якщо й бувають, то вони солоні.

Туристи сюди їдуть за надзвичайно чистою водою – у море не впадає жодна річка, тому й не забруднює його. Підводний світ Червоного моря – надзвичайно багатий. Майже на 2 тисячі кілометрів тягнеться прибережна смуга коралових рифів. Роздивитися таку красу можна під час снорклінгу чи дайвінгу.

Снорклінг та дайвінг

Тепер про головне. На цей раз ми відвідали практично всі цікаві місця, до яких можна дістатися на яхті або автобусі з Шарм-ель-Шейха протягом максимум двох годин: рифи біля острова Тіран, каньйони в Дахабі і легендарну Блакитну діру (називають її ще кладовищем дайверів, місце входить у десятку найнебезпечніших для занурень на планеті).

Гіди говорили, що найкраще дайвити влітку, тоді тут можна побачити значно більше живності, в тому числі – китових акул. Взимку підводне життя Червоного порівняно бідне: вся велика риба пішла або вглиб, або на південь, де поверхневі води тепліші. Чому пишу, що бідне порівняно? Бо для дайвера-початківці, те, що можна там побачити навіть взимку – заворожує. Головне – знати місця.

Занурення ми замовляли прямо в готельному дайвінг-центрі. Особливість цього клубу полягає в тому, що кожен день нас переконливо просили, навіть попереджали, щоб ми ні в якому разі не спізнювалися на виїзд, але жодного разу автобус, який віз нас з готелю на занурення, не приїхав вчасно. До речі, у цього клубу прямо в Наама Бей є свій готель з цілком пристойними умовами в ньому, кальяном на першому поверсі і баром на даху, де щоп’ятниці влаштовують пляжну вечірку – для тих, хто не любить спокій і шукає пригод. На вечірці можна поспілкуватися з інструкторами та гідами в неформальній обстановці.

Чим взагалі ще цікавий дайвінг, так це спілкуванням. Після занурення, особливо, якщо воно було складним або емоційним, людей пробиває на поговорити. І це, чесно кажучи, прекрасно.

Поїхати в інше місто

Одразу хочу сказати, що для цього потрібна віза. Отримати її можна в аеропорту або оплатити при перетині кордону – коли виїжджатимете з Шарм-ель-Шейху, у Вас перевірять документи на наявність візи. Загалом тут добре розвинене міжміське автобусне сполучення. Туристи, які мають достатню кількість часу, можуть поїхати в Каїр, час в дорозі складе близько 7 годин. До Хургади можна легко дістатися на поромі всього за 1,5 години.

Просто позасмагати

Більшість туристів їдуть до Червоного моря просто позасмагати. Тут для цього всі можливості. 365 днів на рік сонце. Взимку – до +32, влітку – до +45, тому всередині липня сюди їхати не бажано – такої спеки не витримують і багато місцевих, що вже й казати про непідготовлених туристів.

Більшість пляжів Шарм-ель-Шейху – коралові. Вирубувати корали в багатьох місцях тут заборонено законом. Тому комфортний відпочинок з дітьми можливий далеко не скрізь. Як правило, для сімейного відпочинку найкраще підходять облаштовані пляжі великих готелів. Або можна обрати інший єгипетський курорт – Хургаду. Про неї – вже в іншому матеріалі.

 

схожі