Поляки продовжують блокувати 6 із 9 пунктів пропуску на кордоні з Україною. На найбільшому пункті пропуску “Ягодин – Дорогуськ” повністю зупинився рух вантажного транспорту. А вже з 20 лютого фермери хочуть перекрити по всьому кордону не тільки рух авто, а й залізницяю та під’їзди до морських портів.
Станом на 19 лютого найкритичніша ситуація на пункті пропуску “Ягодин – Дорогуськ”, повідомляють в асоціації “Укравтопром“. “Там не пропускаються гуманітарні, швидкопсувні вантажі та пальне. Це прямий вплив на нашу обороноздатність. Також через цей пункт пропуску з України не можуть виїхати порожні вантажівки, що йдуть за критично необхідними товарами”, – йдеться в повідомленні.
Повну блокаду кордону, згідно з заявами польських фермерів, призначено на 20 лютого. Проте, як розповів 19 лютого речник ДПСУ Андрій Демченко в ефірі телемарафону, ні самі протестувальники, ні польська митниця формально так і не повідомили Україну про розширення акцій протесту.
Минулого тижня польські фермери вже розширили блокаду на пункт пропуску Корчова – Краковець. Наразі загалом блокуються шість пунктів пропуску: “Корчова – Краківець”, “Зосин – Устилуг”, “Долгобичув – Угринів”, “Медика – Шегині”, “Ягодин – Дорогуськ” та “Гребенне – Рава-Руська”.
“Треба зважати, що на кордоні з Польщею функціонує 9 напрямків, 6 з яких на даний момент є заблокованими або де рух значно ускладнений для вантажних транспортних засобів. При тому, що серед цих шести – 4 є найбільшими пунктами пропуску через які можуть перетинати кордон вантажівки вагою понад 7,5 тонн”,
– сказав Андрій Демченко.
Крім того, за словами Демченка, ті три напрямки, які залишаються, мають свої особливості. “Десь можуть перетинати кордон порожні вантажні транспортні засоби вагою понад 7,5 тонн, а інші напрямки – це для руху менших вантажівок в обох напрямках”, – констатував спікер.
Також зранку 19 лютого стало відомо, що польські протестувальники почали блокувати і проїзд автобусів із пасажирами, повідомляє Міністерство інфраструктури.
Чому поляки блокують кордон?
Головна причина протестів фермерів по всій Європі – незадоволення “Зеленою угодою”. Це правила, які зобов’язують усіх фермерів на території ЄС поступово відмовитися від шкідливих для екології пестицидів, добрив, а також дотримуватись жорстких вимог і поступово переходити на виробництво “здорових” продуктів.
Однак поляки вирішили заодно розібратися і з постачанням з України. Саме тому 19 лютого вони планують завершити протести проти “Зеленої угоди” всередині Польщі, а з 20 лютого перекрити кордони з Україною. На кордоні з Україною вони вимагатимуть “зупинення неконтрольованого імпорту сільгосппродукції з України” та скасування “Зеленої угоди”.
Звичайно, до “Зеленої угоди” в ЄС Україна поки що жодного стосунку не має (вже після членства ці правила поширяться і на нас). Також сумнівні твердження щодо “неконтрольованого експорту сільгосппродукції”.