Поїздка в Межигір’я: ціни, враження, коли краще їхати

Резиденція Межигір’я запрацювала наприкінці квітня вперше в цьому році. Натовпів там поки немає, однак дуже красиво: цвітуть магнолії, сакури, територією гуляють олені і зайці, над головами літають качки. Рекомендуємо!

Національний парк “Межигір’я” 29 квітня відкрив двері для відвідувачів. Актуальний графік роботи: щоденно з 9:00 до 21:00.

Вхід на територію парку – платний. Вартість квитка у всі дні дні, окрім вівторка (якщо на нього не припадає вихідний) – для дорослих 300 грн, для дітей до 14 років – 100 грн. У вівторок ціна – нижче: дорослий квиток коштуватиме 150 грн, дитячий – 50 грн. Вхід для пенсіонерів – 100 грн.

Піша екскурсія по парку “Межигір’я” коштує 70 грн.

Вхід на територію із тваринами заборонений.

Парк знаходиться за адресою: вулиця Франка, 19, село Нові Петрівці, Вишгородський р-н, Київська область.

Враження

Ми у парку були вперше і вражені масштабами і красою: територія доглянута, всі газони підстижені, цвітуть сакури, магнолії, по території гуляють олені, зайці, над головами літають качки.

На відвідування “Межигір’я” можна спокійно виділити весь день: приїхати зранку, погуляти, організувати пікнік або ж зайти в одну з багатьох кафе чи ресторанів.

Олені в Межигір’ї

Зараз в Межигір’ї їх 15. Ми засмутилися, бо після 3-годинної прогулянки так і не побачили тварин на території. Однак вже на виході з парку натрапили на одного красунчика – зовсім молоденького, він випасався і сам пішов до нас.

В Межигір’ї оленів підгодовують зерном – кукурудза, ячмінь, овес, пшениця, насіння соняшника. На території є багато годівниць. Взагалі,  плямисті олені не пасуться на одному місті як, наприклад, муфлони чи вівці. Головний принцип –  їдять мало, часто і постійно в русі. Вони їдять багато рослин, навіть, з декоративних клумб парку, які токсичні. Але за рахунок малої порції ці рослини не завдають їм шкоди.  

Від самого початку, до 2014 року їх життя було зовсім інакшим. П’ять оленів жили в дуже тісному вольері зоопарку. Пізніше Громада Межигір’я придбала гарного самця, щоб збагатити генетично стадо, це свіжа кров. Згодом, він став вожаком. Оленів випустили до лісу, буквально, через декілька місяців вони стали краще виглядати, поведінка змінилася. Тепер на гірку можуть вибігати не зупиняючись, натренировані та більш витривалі.  Тварини вільно пересуваються по території, умови, доречі, приближені до їх природної середи проживання. Такі ж ліси та гори. Олені розплодилися, їх більше півтора десятка.

В цьому році на світ з’явилися троє оленят, двійню народила одна із самиць, що є великою рідкістю для цього виду. Їх стає все більше – це означає, що в Межигір’ї їм подобається. Самка, як справжня мама, скрізь ходить за малечею, захищає їх, вчить чомусь новому.

Скільки часу закладати на візит?

Парк величезних масштабів, тому тут можна витратити навіть увесь день: приїхати зранку, прогулятися, потім влаштувати пікнік або поїсти в одному з кафе, а потім знову гуляти.

Серед обовʼязкових місць для відвідування: алея сакур, зоопарк, прогулянкова доріжка уздовж Київського моря, “пеньочки” януковича (спробуйте тільки відшукати їх), сама резиденція та територія поруч (вхід всередину коштує 500 грн).

Коли краще їхати?

Початок травня – ідеальний час для візиту. Тут усе цвіте і людей ще не так багато, бо погода вередлива. Влітку людей у Межигірʼї стане значно більше, тож ви не відчуєте всього шарму парку та не зможете погуляти алеями чи погодувати оленів наодинці.

ФОТО: Вадим Грінько


схожі