Нова українська лоукост-авіакомпанія – скільки грошей вклали, куди і на чому полетить

У грудні-січні почне польоти новий український перевізник – Bees Airline. Перші рейси будуть чартерні, а вже з квітня обіцяють регулярні.

Bees Airline буде працювати відразу у двох сегментах – як лоукостер і чартерна авіакомпанія. Для створення нової авіакомпанії Bees Airline знадобилося декілька мільйонів доларів. З них більшу частину було витрачено на отримання дорогих літаків, на їхнє утримання та обслуговування. Водночас статутний капітал компанії складає 10 млн грн. «Станом на зараз ми вклали близько $ 1 млн. Ми розраховуємо вийти на операційний прибуток на другий рік роботи», – говорить менеджер компанії.

Коли початок рейсів: зараз компанія проходить сертифікацію в Державній авіаційній службі. Планує почати польоти в грудні-січні. З квітня 2021-го це будуть вже регулярні рейси.

Куди полетить: перші рейси Bees запустить в Єгипет і почне роботу як чартерний перевізник. Зараз у компанії підписані договори з двома туроператорами (один з них Tez Tour Ukraine). “Старт польотів залежить від того, як швидко ми отримаємо сертифікат експлуатанта. Якщо до 22 грудня, то ми запустимо чартерні рейси на свята. Якщо ні, то полетимо в районі 15 січня”. Зараз перевізник розробляє програму польотів на літній період. “Не можу поки назвати конкретні напрямки. Але для прикладу скажу, що ми розглядаємо Батумі – туди можуть літати не тільки туристи, але і українці, які володіють нерухомістю в Грузії”, підсумував директор Bees Airline.

На чому літатиме: новий перевізник вже взяв в лізинг перші два літаки Boeing 737-800. “У наступному році ми хочемо взяти ще два повітряних судна. А на 2022 рік ми розраховуємо, що в нашому парку буде вже шість літаків”, – повідомив директор Bees Airline Євген Хайнацький. До липня поточного року він керував українською авіакомпанією SkyUp Airlines.

Звідки: Bees базуватиметься в аеропорту Київ ім. Ігоря Сікорського. “Він досить вдало розташований, багатьом киянам зручніше добиратися сюди, а не в Бориспіль”, – пояснює директор Bees Airline Євген Хайнацький. Зараз компанія очікує передачі літаків, які стоять в Польщі в аеропорту Жешува. Раніше їх використовувала авіакомпанія МАУ.

Хто власник: офіційним власником значиться Сергій Смирний. На ринку ходять чутки, що власником є Tez Tour.

схожі