У Колочаві та Перечині вже розцвіли перші весняні квіти. Це підсніжники, крокуси, примули. Раннє цвітіння первоцвітів зумовлене теплою погодою.
Вже за 2-3 тижні шафранові квіти вкриють гірські полонини – цього року раніше завдяки теплій погоді в горах.
Своєю красою і насиченим бузковим цвітом галявинки крокусів Закарпаття можуть позмагатися з лавандовими полями Провансу, поступаючись останнім лише розміром. Ці маленькі симпатичні квіти занесені у Червону книгу України, тож збирати з них букети не потрібно, а от зробити класні фотографії можна.
Де цвітуть?
У Колочаві в музеї “Старе село” – щоб побачити територію музею, яка тоне в бузковому кольорі, не потрібно підніматися високо в гори. Щоб побачити цвітіння крокусів в цю весняну пору, туристи з’їжджаються звідусіль. Йдеться про долину крокусів. Розташована ця локація крокусів в селищі Колочава, на території скансену “Старе село”. Завдяки цвітінню тисяч крокусів цей музей щорічно потопає в фіолетовому морі.
Дендропарк “Березинка” – ідеальний варіант для тих, хто не налаштований на далеку подорож: він розташований всього в 10 км від Мукачева.
Село Уклон (Свалявський район).
Поля шафрану зацвітають на горі Драгобрат на висоті понад 1400 метрів над рівнем моря. Ранньою весною, як тільки сходить сніг, серед карпатських хвойних лісів, на висоті 1400 м. над рівнем моря, в долині Гуцульщини – Драгобрат з’являються перші весняні квіти – Крокуси.
Заповідне урочище Боржава (Берегівський район). Крім крокусів тут пізніше зацвітуть білоцвіт весняний та конвалія.
Гора Піп Іван. Тут квіти крокусу починають цвісти значно пізніше, оскільки в горах довго лежить сніг. Іноді застати квітучий шафран можна навіть в травні.