МЗС сподівається, що ЄС відкриє кордони для українців через два тижні

В Міністерстві закордонних справ України сподіваються, що Європейський Союз за два тижні рекомендує відкрити кордони для громадян України, включивши її до списку країн безпечних для подорожей.

Про це у коментарі “Європейській правді” розповів речник МЗС Олег Ніколенко.

Як відомо, ЄС в останньому оновленні списку безпечних для подорожей країн додав до нього 11 нових, у тому числі Молдову, Вірменію і Азербайджан. Україну, чиї показники з захворюваності дуже близькі до показників цих країн, поки не називають.

Ніколенко пояснив причину. За його словами, в цьому «немає політики», просто для оцінки епідситуації щодо COVID використовували старі дані, коли показники в Україні були вищими.

Він уточнив, що навіть якщо Україна потрапить до списку безпечних країн, це не означає автоматичного відкриття кордонів ЄС, оскільки рекомендація Єврокомісії не є юридично зобов’язуючими.

«Держави-члени Євросоюзу індивідуально схвалюють остаточні рішення про послаблення або посилення обмежень на подорожі. Відповідно, МЗС України працює з європейськими країнами на двосторонньому рівні для спрощення умов поїздок українців, зокрема визнання свідоцтв про вакцинацію і цифрових COVID-сертифікатів», – пояснив Ніколенко.

Примітно, що держави, для мешканців яких ЄС відновлює право вільного в’їзду, мають несуттєво відмінні від українських показники захворюваності. Так, за формулою, яку застосовує ЄС, необхідно мати менше 100 випадків нових захворювань за 14 днів на 100 тисяч населення.

За даними, які використовує Європейський центр контролю і профілактики захворювань, в Україні цей показник складає 33,3, у Молдові – 28,8, у Вірменії – 35,2.

Перегляд списку проводиться кожні два тижні. У рекомендації враховують показник захворюваності на 100 000 населення за попередні 14 днів, кількість тестів і відсоток позитивних тестів серед усіх зроблених, а також поширеність у країні мутацій COVID.

Країни, асоційовані з Шенгеном (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія), також беруть участь у цій рекомендації.

ЄС востаннє оновлював свої рекомендації щодо подорожей 18 червня.

Тоді вільний в’їзд був дозволений з Албанії, Австралії, Ізраїлю, Японії, Лівану, Нової Зеландії, Північної Македонії, Руанди, Сербії, Сінгапуру, Південної Кореї, Таїланду, США та Китаю (у випадку заходів взаємності з боку Пекіна.

схожі