Італія продовжила дозвіл на поїздки для українців – до 15 грудня!

Італійський уряд таки оновив перелік третіх країн з дозвол на в’їзд для мандрівнків і, попри побоювання, залишив в ньому Україну. Постава вже опублікована і відповідно увійшла в дію. 

Головне: 

 • МОЗ Італії в оновленому переліку країн категорії D залишило Україну. Це означає, що в’їзд в Італію для українців залишається без змін, зокрема для поїздок з туристичною метою.
 • правила в’їзду в Італію з країн категорії D не зазнали змін, змінився лише перелік країн. Італія вилучила зі списку категорії D (і відповідно заборонила туристичні подорожі) з наступних країн: Албанія, Вірменія, Азербайджан, Боснія і Герцеговина, Бруней, Ліван, Молдова, Чорногорія, Республіка Північна Македонія, Сербія, але залишила Україну!
 • нагадаємо, перетин італійського кордону можливий за наявності негативного тесту + сертифікату вакцинації (AstraZeneca, Moderna, Pfizer, Janssen).
 • за відсутності сертифікату вакцинації в’їзд можливий з негативним тестом, але в такому разі потрібно пройти самоізоляцію на 5 днів, а після цього отримати негативний результат тесту на Covid-19.
 • такі умови діятимуть до 15 грудня, потім італійський уряд знову їх перегляне.

Умови в’їзду в Італію для громадян України до 15 грудня:

Для вакцинованих громадян:

 • заповнення онлайн-форми Passenger Locator Form для пред’явлення у цифровому або друкованому вигляді;
 • наявність сертифікату або EU Green Pass про проходження повного курсу вакцинації (щонайменше за 14 днів до поїздки) вакцинами, які затверджені Європейським агентством лікарських засобів;
 • наявність негативного результату ПЛР/експрес тесту, зробленого за 72 години до приїзду.

Невакциновані громадяни або щеплені китайською чи іншими вакцинами повині показати:

 • негативний результат ПЛР/експрес тесту, зробленого щонайменше, за 72 години до приїзду;
 • заповнення онлайн-форми Passenger Locator Form;
 • перебування на обов’язковій самоізоляції протягом п’яти днів по прибуттю до Італії;
 • повторна здача ПЛР/експрес тесту на COVID-19.

Нагадаємо, з 31 липня по 30 серпня українці могли подорожувати до Італії за умови наявності результату ПЛР-тесту, а також обов’язкової самоізоляції впродовж п’яти днів. Після самоізоляції турист повинен був здати повторний тест. З 6 серпня для відвідання ресторанів, барів (перебування в приміщені), театрів, концертних, виставкових та спортивних залів, стадіонів тощо в Італії потрібно було пред’являти сертифікат про вакцинацію.

Де купити авіаквитки: найвигідше зараз робити це на сайті Kiwi

Чи приймає Італія українські сертифікати вакцинації?

З власного досвіду можу сказати, що цифрові сертифікати в “Дії” верифікуються в офіційному додатку італійскього уряду VerificaC19. Ви можете навіть самостійно скачати його на телефон вже зараз і перевірити.

Також на сайті МОЗ Італії в оновлених вимогах вказано, що сертифікат може бути в паперовій або цифровій формі, на англійській, італійській, іспанській або французькій мові та виданий компетентними органами країни. Сертифікати вакцинації міжнародного зразка, які видають в Україні відповідають всім цим вимогам!

Як зекономити ще більше

💸Щоб зекономити ще більше, отримайте БЕЗКОШТОВНУ картку від Monobank з кешбеком за покупки до 20% – подорожі, розваги, кіно, продукти, одяг, таксі і тд.

🤑Затримали чи скасували рейс? Овербукінг? Отримайте компенсацію до 700€.

🏨Їдете в подорож, але не можете знайти бюджетне житло? Рекомендуємо промоніторити HotelsCombinedBooking або Agoda.

 

схожі