Як вигідно обміняти валюту закордоном?

Один із видів економії закордоном – вигідний обмін валюти. Таким способом можна зекономити 10% або і 15% від суми обміну. Тільки уявіть – зі 100 євро ви можете втратити 15 євро просто за конвертацію чи невигідний курс. Як уникнути цього, де міняти гроші і яким способом – розкажемо в цьому матеріалі. 


 Не купуйте місцеву валюту в Україні

Якщо потрібно купити угорський форинт чи швейцарський франк, робіть це не вдома, а вже на місці! Курси валют, окрім долара та євро, в Україні дуже невигідні через малий оборот і непопулярність. Тому краще обміняйте вдома долари чи євро (залежно від того, що більше котирується в країні: ЄС – однозначно євро, Америка – долари), а вже по приїзду купіть за них місцеву валюту.

Перед поїздкою загугліть, який вигляд мають місцеві гроші

Навіть не сподівайтеся на чесність місцевих обмінних пунктів – часто туристам продають старі купюри, ті, що вже вийшли з обігу, або й зовсім фальшиві.

Не міняйте гроші на вулиці

Який би вигідний курс вам не пропонували, не міняйте валюту з рук. У переважній більшості випадків, такі послуги надають шахраї, які все одно обдурять вас: або підсунуть фальшиві купюри, або обрахують. Історій безліч. Як виняток, країни, де чорний ринок валюти ледь не єдиний спосіб дістати місцеві гроші. Така ситуація діє, наприклад, в Аргентині.

Не міняйте гроші в аеропортах чи вокзалах

Ситуація аналогічна для всіх країн: в аеропортах та на вокзалах найбільша кількість туристів, тому там курс завжди найнижчий і найменш вигідний. Щоб вигідно поміняти валюту, трохи проїдьте (мінімум – на кілометр). 

Міняйте гроші в робочі дні зранку або вдень

Міжбанківські торги проходять в робочі дні зранку і до вечора. Тому під час пауз – вночі, у вихідні та свята – банки і обмінники ставлять менш вигідний курс, аби перестрахуватися від ризиків. Кращі курси покупки валюти можна знайти з понеділка по п’ятницю вранці і вдень.

Не знімайте в банкоматах маленькі суми грошей

Банкомати закордоном завжди беруть комісію за зняття готівки: іноді це відсоток від суми, але частіше всього – фіксована сума. Тому незалежно від того, хочете ви зняти 10 доларів чи 100 з вас можуть зняти однакову комісію. Буде прикро, якщо ви захочете зняти 10 доларів і ще 5 віддасте банку просто так.

Запитайте поради у місцевих, але не у всіх

Місцеві жителі точно знають, де дешево зняти гроші. Але не рахуйте за гарних порадників співробітників готелю, офіціантів чи інших зацікавлених осіб. У цих людей можуть бути партнерські відносини з певними банками, і тому вони не завжди ті, хто порадить найвигідніший варіант.

А взагалі – намагайтеся розраховуватись скрізь карткою. Більшість українських банків, наприклад Monobank, не бере комісію і не проводить конвертацію для більшості валют. Якщо розраховуватися банківською карткою прямо в магазині, комісію платити не потрібно, тому покупка буде максимально вигідною. До речі, Monobank повертає також кешбек до 20%.