Як вплине воєнний стан на подорожі закордон

Після введення воєнного стану в 10 українських областях почалося немало паніки з приводу того, чи можна буде їздити закордон, як і раніше, і чи можна взагалі користуватися безвізовим режимом, чи будуть додаткові перевірки. Розібралися! 

Новину про введення воєнного стану українці сприйняли дуже емоційно та напружено. Навіть ті люди, які зазвичай зберігають спокій, занервували. Тих, хто збирався в подорож і навіть купив квитки, цікавило – чи випустять їх закордон і чи можна буде їздити за безвізовим режимом.

Коротко про воєнний стан

В Україні воєнний стан ввели 28 листопада. Він поширюється не на всю територію країни, а лише на 10 областей: Чернігівська, Харківська, Сумська, Вінницька, Луганська, Херсонська, Одеська, Запорізька, Миколаївська, Донецька. Триватиме воєнний стан 30 днів – до 28 грудня.

Карта підготовлена редакцією “Радіо Свобода”

Безвізовий режим

Запровадження воєнного стану не вплине на безвізовий режим, який діє між Україною та низкою інших країн, зокрема з Євросоюзом, запевнили у Держприкордонслужбі.

Українці й надалі можуть мандрувати за біометричними паспортами до країн ЄС без віз.

Немає жодних офіційних повідомлень про те, що Євросоюз може скасувати безвізовий режим українцям через воєнний стан.

Безвізовий режим під час воєнного стану скасований не буде

Перетин кордону

Під час засідання парламенту президент повідомив, що воєнний стан не вплине на перетин кордону. Прикордонники планують перейти на посилений режим охорони через агресію Росії в Азовському морі. Але для українців у пунктах пропуску жодних обмежень не буде. Обмеження на в’їзд до України можуть запровадити для деяких категорій росіян, як запропонував голова Держприкордонслужби.

Зміни у розкладі та роботі транспорту

Не варто думати, що всі рейси затримані, перенесені або скасовані. Вам не доведеться приїжджати в аеропорт або на вокзал за добу до відправлення поїзда або вильоту літака. На офіційному сайті аеропорту Бориспіль повідомили про те, що після введення особливого правового режиму принципових змін у роботі аеропорту не буде. Співробітники просять гостей і пасажирів уникати паніки, зберігати спокій і завчасно приїжджати в аеропорт для реєстрації на рейси.

Аеропорти продовжують працювати у штатному режимі

Укрзалізниця теж повідомила про те, що поїзди продовжувати їздити за графіком і по всіх незаборонених законодавством напрямках.

“Пасажирські і вантажні потяги курсуватимуть згідно з графіком руху і по всім не забороненим законодавством маршрутами. У разі зміни логістики перевезення вантажів морськими шляхами, зокрема, в Азовському регіоні, Укрзалізниця готова до переорієнтації вантажів на інші порти”, – заявив в.о. голови правління УЗ Євген Кравцов.

Поїзди та громадський транспорт функціонуватимуть за розкладом на час воєнного стану

Посилена охорона

Посилилася охорона і оборона вокзалів, аеропортів, залізничних станцій, портів та інших пунктів. Але варто звернути увагу на те, що органи охорони працюють у штатному режимі. Всі дії зважені та скоординовані. Готовність до захисту об’єктів інфраструктури та оборони держави найвища. Але приводів для паніки немає.

Так що робити?

Впевнено їдьте закордон, якщо планували. Якщо не планували – саме час купувати квитки і бронювати житло. Щоб вихопити найвигідніші пропозиції, підпишіться на Телеграм-канал MyCheapTrip.