Ми розібрали кілька країн Східної Європи, які надали можливість українцям відправляти посилки безкоштовно. І ви цією можливістю можете скористатися.
Польща
Польща надала багато можливостей для українців, зокрема і використання їхніх поштових сервісів стало значно простішим. Їхній державний оператор на кшталт нашої Укрпошти Poczta Polska запровадив акцію безкоштовної пересилки пакунків до 20 кг в Україну, якщо зміст вказується як «Гуманітарний вантаж», а вартість в межах 100 євро (1 на людину). Більше деталей можна прочитати на їхньому сайті за цим посиланням.
Також у Польщі працюють два поширені оператори Meest та InPost.
Німеччина
Найбільшим поштовим сервісом країни є Deutsche Post – її акціонером є держава, працює щодо міжнародних відправлень з DHL. Усі інші, як-от Postcon, Citipost або Pin Mail сконцентровані, здебільшого, саме на листуванні, а не на посилках. Проте останні ви завжди можете здійснити Deutsche Post DHL. До речі, щодо відправлень до України, вони хоч і складають з себе відповідальність та не здійснюють страхування, проте зроблять усе, щоб посилка була доставлена, а як це не вдасться, обіцяють її повернути.
Молдова
У цій країні у Кишиневі, Бєльцях, Оргєєві, Каушанах, Комраті, Кагулі, Фалешти, Флорешти та Єдинцях відкрила відділення наша рідна Нова Пошта (список відділень можна знайти на їхньому сайті). Спільно з громадськими організаціями Молдови вона займається і централізованими відправленнями гуманітарної допомоги (на центри її прийому в Україні) безкоштовно, і працює з приватними посилками/листами.
Пошта Молдови – державний поштовий сервіс з послугою міжнародних та локальних різноманітних відправлень.
Ще однією досить популярною у країні компанією є UniPost express.
Угорщина
Magyar Posta – державний поштовий сервіс, для українців посилки на батьківщину є безкоштовними. Якихось характерних саме щодо цієї країни аналогів нема в наявності, проте працюють осередки усіх перерахованих нижче гігантів індустрії.
Румунія
Poşta Română – національний поштовий сервіс. Як і щодо усіх державних трансляторів відправлень, вони співпрацюють з Укрпоштою за схемою «до кордону». Також можна відправляти переліченими далі транснаціональними фігурантами ринку.
Чехія
Česká pošta – національний оператор поштових відправлень країни з 1 березня оголосив про безкоштовність для українських біженців посилок до українських адресатів.
Глобальні оператори, які працюють у всіх згаданих вище країнах
Загалом по згаданих країнах обов’язково варто згадати ще декілька гігантських гравців ринку поштових відправлень, що присутні у них або особисто, або через компанії-партнери за тими ж тарифами (для зручності наведені нижче посилання).
Наприклад, FedEx – глобальний світовий сервіс поштових відправлень, особливо популярний, коли треба надіслати щось у іншу країну чи, навіть, на інший материк. Офіційний сайт для клієнтів з контактами та умовами. Послугами дуже зручно користуватися: реєструєте аккаунт й отримуєте доступ до відправлень.
Також існує український сервіс UkraineExpress, що працює конкретно з доставкою посилок з деяких країн саме до України (США, Великобританія, Іспанія, Італія, Німеччина, Польща, Португалія). Наприклад, якщо ви зараз у Республіці Польщі, докладні інструкції щодо процесу викладені отут (https://cutt.ly/wH9HgmO). Відповідно, у Німеччині – тут https://cutt.ly/HH9HnVI. На сайті компанії щодо Чеської Республіки окремого розділу немає, проте є свідчення річної давності, що після стандартної реєстрації на сайті й класичного оформлення посилки (див. рекомендації вище до двох наведених країн) можна принести посилку до празького офісу компанії Vodňanská 1419, Praha 198 00, ст. метро Rajská zahrada.
У цій статті ми використали інформацію з сайту Visit Ukraine.