Зазвичай по ЄС найдешевше пересуватися літаком, але є й міста, між якими значно простіше і швидше їздити на автобусах. Напишемо про найкращі і найпопулярніші сервіси.
Для пошуку дешевих варіантів можна користуватися спеціальними агрегаторами, які підберуть вигідні варіанти, але іноді вони беруть комісію, тому ідеальний варіант – офіційні сайти автобусних перевізників. Наприклад, з Відня до Братислави за 1 євро можна доїхати на супер-комфортному автобусі з безкоштовним Wi-fi, персональним монітором для кіно, чаєм-кавою. Доїдете всього за годину, а то й швидше. Така ж пропозиція доступна з Марселя до Ніцци за 5 євро.
Вживаючи словосполучення “дешеві автобуси”, ми зовсім не маємо на увазі низький комфорт при поїздці. Навпаки – в кожному автобусі чисто, є вай-фай, розетки та туалети. В деяких – навіть чай/кава та булочка. Місця доволі зручні та безпечні + можливість відкинути спинку, поверховість автобусів – 1-2.
Основні бюджетні автобусні перевізники
Flixbus – мабуть, головний автобусний гігант в Європі. Це німецька транспортна компанія, заснована у 2013 році в Мюнхені. Здійснює рейси на 1400 напрямках у 27 країнах Європи, тобто покататися можна по всьому ЄС. Не так давно FlixBus почав їздити в Україну. У 2017 році FlixBus перевезла близько 60 мільйонів пасажирів. Часто бувають розпродажі з квитками за 1 євро.
RegioJet – Чехія, Австрія, Словаччина, Україна. Теж дуже класна автобусна компанія. Саме тут можна взяти квиток за 1 євро з Братислави до Відня, причому не по акції – такі ціни є на рейси щодня. Автобуси дуже комфортні, з усіма зручностями. RegioJet є дочірньою компанією Student Agency та партнером Keolis.
Eurolines – об’єднання 30 автобусних компаній, що здійснюють дальні пасажирські автобусні перевезення по всій Європі, а також у Марокко. Великий конкурент Flixbus в ЄС. Завжди порівнюйте ціни, коли збираєтесь кудись в Європу.
Alsa – перевізник по Іспанії, Португалії та Франції. У цих країнах найкраще їздити саме на автобусом, бо можна все роздивитися. Краєвиди того варті. До півдня Португалії Flixbus і Eurolines не дісталися, тому тільки так.
Ouibus – французький перевізник. Квитки від 5 євро. Возить по Франції, Іспанії, Бельгії, Нідерландах та Італії.
Ecolines – європейська мережа міжнародних автобусних пасажирських перевезень, не плутати з Eurolines. Багато автобусів до Прибалтики і по центральній Європі. Автобуси такі собі за комфортом, ціни теж не найдешевші. Але якщо їхати прямо з Києва, а інших варіантів немає – обирайте цього перевізника.
Busfor – український сайт, який збирає всіх наших а-ля бюджетних перевізників, які везуть в Європу. Раніше щоп’ятниці тут розігрували квитки по 10 гривень, зараз є розпродажі по 50 гривень. Але! Якщо європейські бюджетні автобуси – це кондиціонер, wifi, зручні крісла, часто екрани з кіно і безкоштовний чай-кава-сік в дорозі, то тут цього всього немає. Автобуси незручні і їх краще уникати. Це з особистого досвіду.
Основні агрегатори для пошуку бюджетних квитків
Busradar – сервіс, який знають і цінують всі любителі подорожей по Європі. Партнерські відносини з безліччю європейських автобусних компаній дозволяють агрегатору пропонувати мандрівникам величезну кількість варіантів переміщенні по Європі. Busradar.com співпрацює з сервісом BlaBlaCar, тому якщо на шукану дату між двома пунктами немає автобусного сполучення, система тут же пропонує альтернативний варіант поїздки з попутниками. За кожним рейсом надається вся необхідна інформація: час у дорозі, кількість пересадок, вартість, наявність Wi-Fi, туалетів та інших зручностей на борту автобуса. На самому сайті Busradar.com придбати квиток не можна, для оплати система переміщує користувача на сторінку перевізника. А це означає, що комісію з вас не візьмуть, і ви заплатите найвигідніший тариф.
GoEuro – замінник попереднього сервісу. Порівнює ціни і розклад руху поїздів, автобусів і літаків в одному пошуку з / в зазначені пункти. Сервіс шукає перельоти по всьому світу, автобуси і поїзди поки тільки по Європі.
Лайфхаки з пошуку бюджетних варіантів
- Регулярно моніторте сайти автобусних перевізників щодо акцій та розпродажів. Дешеві квитки на автобуси з’являються в певні періоди. Ціна такого квитка може коштувати смішну суму – 1 злотий/євро/фунт. Мета таких розпродажів – зацікавити туристів своїм брендом.
- Шукайте промо-коди на дешеві автобусні квитки. Таке теж трапляється нерідко, переважно в рамках розпродажів. Проте звичайний користувач, що заходить на сайт перевізника може й не довідатись про існування промокоду. MyCheapTrip часто публікує такі промокоди.
- Підпишіться на телеграм-канал MyCheapTrip – там ми публікуємо всі розпродажі та іншу актуальну інформацію, як тільки вона з’являється!