Грузія з 1 березня відкриває свої кордони для всіх українців. Але є обмеження

Громадяни України з 1 березня зможуть відвідувати Грузію за наявності негативного ПЛР-тесту на коронавірус. Потрапити до країни можна буде лише авіатранспортом.

Про це повідомив грузинський прем’єр-міністр Іраклій Габіашвілі, передає «Ехо Кавказу».

Він зазначив, що ПЛР-тест має бути зроблений за останні 72 години до прибуття до країни. Також на третій день перебування в Грузії туристам доведеться пройти повторне тестування своїм коштом.

Прем’єр наголосив, що йдеться тільки про перетин кордону повітряним транспортом. Сухопутні кордони для іноземців будуть закриті, як і раніше.

Нові правила діятимуть також для громадян Вірменії, Азербайджану, Казахстану, Росії та Білорусі.

Також із 1 лютого в країну безперешкодно можуть потрапити всі іноземці, які отримали повний курс вакцинації проти коронавірусу.

Раніше Грузія вже спростила правила в’їзду зокрема для громадян країн ЄС, Туреччини, Ізраїлю, Швеції, Норвегії, США, та Великої Британії.

З 1 лютого Грузія також зняла обмеження на міжнародне авіасполучення. Перед цим Державна авіаційна служба України дозволила авіакомпаніям виконувати рейси до курортного грузинського міста Батумі.

ВАЖЛИВО!

Зазначимо, МОЗ України віднесло Грузію до переліку країн «червоної» зони за рівнем поширення коронавірусу. Цей перелік регулярно оновлюють.

Тому після повернення в Україну потрібно 14 пробути в ізоляції (з використанням додатка «Дій вдома») або впродовж доби після прибуття зробити ПЛР-тест. Якщо результат негативний, самоізоляція не потрібна. Також можна достроково припинити самоізоляцію, отримавши негативний результат ПЛР-тесту.

Ще один варіант — приїхати вже з готовими результатами тестування, але робити його треба не пізніше, ніж за 48 годин до моменту перетину кордону. Також іноземці, які прибувають із таких країн, зобов’язані мати поліс медичного страхування.

ДЖЕРЕЛО: Громадське

схожі