ГАЙД | Познань – ідеальне місто для кайфових вихідних

Познань – культурний центр усієї Польщі. Тут збудували перший католицький храм в країні, Познань вважається першою польською столицею, тут уживається найрізноманітніша архітектура, модернізм сусідить з неоготикою, височіють церкви і костьоли. Якщо ж говорити про сучасність і добробут, то у Познані – один з найбільш низьких рівнів безробіття серед поляків, а в останні роки місто активно розвиває громадські простори, розбудовує інфраструктуру та інвестує у зелену енергетику. 

Коли їхати у Познань

Погода у Польщі не сильно відрізняється від української – за винятком деяких регіонів на півночі. Найкращий час для відпочинку в Познані – будь-який період із травня до вересня. Це найтепліші місяці в році, хоч ймовірність опадів і достатньо висока. Туристів у Познані не надто багато навіть у високий сезон, тому не треба мудрити і приїздити у холодний час, щоб від них заховатися.

Площа Старий Ринок

Абсолютно банальне місце для тих, хто хоч раз бував у Львові або ж будь-якому туристичному місті Польщі, країн Балтії тощо. У них у всіх є площа Ринок, це центральне місце, де в давнину вирувало життя – сюди люди сходились торгувати, розважатися, зустрічатися з давніми знайомим або ж вирішувати справи.

Старий ринок у Познані є третьою за величиною площею у Польщі після Кракова та Вроцлава, однією з найбільших на території Європи. Зруйнований під час Другої світової війни та ретельно відновлений за малюнками та фото, познанський Старий Ринок може похвалитися унікальною Ратушею, побудованою за проектом італійського архітектора. У Ратуші знаходиться Музей історії міста (Stary Rynek 1) , який можна відвідати безкоштовно по суботах. Рівно опівдні на Ринку відбувається головне туристичне дійство – з годинника на ратуші виїжджають два козлики – символи міста – і б’ються рогами 12 разів.

Музей Рогалика (Muzeum Rogala)

Рогалик вважається одним із національних символів Познані. Якщо хочете спекти, а потім – скуштувати саморобний традиційний хлібобулочний виріб – це можна зробити тут. Все проходить досить весело та невимушено, а бонусом йде непоганий вид на місто та атмосферний інтер’єр.

Цікаво, що виробляти та продавати рогалики у Польщі можуть лише ліцензовані пекарні у конкретному регіоні. Раніше їх їли лише раз на рік, 11 листопада в день Святого Мартіна. Зараз цього дня щороку з’їдають понад 250 тонн рогаликів, але купити їх можна будь-якої пори року.

Собор Святих апостолів Петра та Павла

Польща – надзвичайно релігійна країна (кількість вірян тут найбільша в Європі), тому не дивно, що одні з найбільш популярних туристичних пам’яток – костьоли і собори. Святі Петро і Павло – покровителі міста, вони намальовані на міському гербі, і тому це найважливіша церква для місцевих жителів. Знаходиться на острові Тумський (Ostrów Tumski) між річками Варта та Цибіна.

Це найстаріший польський собор, збудований ще у X ст. Тут поховано перших польських королів.

Імператорський замок

Це наймолодший замок у всій Європі. Резиденція німецького імператора і короля Пруссії Вільгельма II, свідчення того часу, поки Польща була під Великою Німецькою Імперією. Замок зведений у формі неправильного багатокутника у неороманському стилі.

Після Другої світової війни споруда була під загрозою знесення через те, що під час німецької окупації Польщі її планувалося перетворити на резиденцію Гітлера, і частину будівлі встигли трохи перебудувати. Врятувало замок те, що на знесення не вистачало грошей, і що Гітлер, кажуть, так жодного разу й не побував у познанській резиденції. Тому замок перетворили на Нову ратушу, потім на Палац культури, яким він залишається донині.

Нині замок переформатовано на культурно-дозвільний центр міста, всередині проходять театральні та танцювальні вистави, концерти, виставки та кінопокази.

Королівський замок

А це вже найстаріша резиденція польських королів побудована протягом XIII—XV ст. За легендою, до хрещення Польщі на цьому пагорбі знаходилося язичницьке капище. Королівський замок неодноразово руйнувався та перебудовувався, а під час Другої світової війни його було знищено повністю. Відновлено з нуля за передбачуваним проектом лише в 2010—2013 рр., тому те, що ми бачимо зараз — це справжнісінький новобуд, причому не дуже близький до реальності.

Парк Cytadela (він же Цитадель)

Парк Cytadela (Цитадель), що розташований на північ від центру Познані, є найбільшим парком міста та чудовим місцем для відпочинку. Тут ви можете не тільки прогулятися парковими доріжками, а й відвідати кафе, музей зброї, подивитися залишки старих укріплень або позайматися на вуличних тренажерах. 

 

схожі