Франція заборонила короткі авіарейси: тепер тільки потягом

Під заборону потрапили авіаперельоти між містами всередині країни, якщо цю відстань можна подолати на поїзді за 2,5 години. Так у Франції турбуються про навколишнє середовище і скорочують викиди парникових газів в атмосферу.

Закон про скасування коротких рейсів у Франції був прийнятий ще два роки тому, але підписали його тільки зараз. Влада країни весь цей час намагалась протистояти запеклому опору авіагалузі. Рейсів між якими французькими містами більше не існує – дізнаєтесь далі.

Між якими містами Франції більше немає рейсів

За новими правилами під забороною опинились короткі рейси між Парижем і низкою міст: Марселем, Нантом, Ліоном та Бордо. Зі столиці Франції до них тепер можна дістатися лише залізницею.

Влада Франції наголошує, скасовують тільки ті рейси, які мають альтернативу: потяг, який слідує до 2,5 годин. Маршрути поїздів мають бути регулярними і повністю відповідати потребам пасажирів. Влада буде пильно стежити за цим.

Екологічна альтернатива

Мета прийнятого закону – скоротити викиди парникових газів в атмосферу.

Франція має другу за розміром залізничну мережу в Європі. По всій країні доступні недорогі високошвидкісні подорожі, тому це якісна заміна для короткомагістральних перельотів.

Це важливий крок і сильний символ у політиці скорочення викидів парникових газів,

— заявив міністр транспорту Франції Клеман Бон.

Але критики нового закону вважають, що він є просто символічним і не призведе до помітного скорочення викидів. Мовляв, влада Франції приймає фіктивні рішення, які якісно не змінять екологічну ситуацію.

Що змінить новий закон?

На практиці обмеження поки лишається непомітним. Воно стосується лише трьох маршрутів — з аеропорту Париж-Орлі до Ліона, Нанта та Бордо, — які й так заздалегідь скасували. 

Загалом нові правила мають низку обмежень. Так, мусить бути пряме безпересадкове сполучення поїздом між тими ж пунктами, що й на авіамаршруті. Наприклад, паризький аеропорт Шарль-де-Голль розташовано далі, ніж Орлі, тому обмеження не поширюється на рейси звідти до тих же Ліона, Нанта і Бордо. Інтервали між поїздами мають бути достатньо короткими. Також обмеження фактично не поширюється на стиковочні авіарейси.

Такі формулювання викликали критику екозахисників. На їхню думку, нічого не змінюється — подорожні просто вилітають із іншого аеропорту. Навіть самі авіаперевізники вважають заборону «суто символічною».

Підготовлено за матеріалами 24.Закордон та CNN

схожі