Чеський залізничний перевізник RegioJet здійснив першу поїздку за маршрутом Кошице-Чоп. Поки тестову

Чеський залізничний оператор RegioJet здійснив тестову поїздку за маршрутом Кошице (Словаччина) – Чоп (Україна).

“Це пройшло успішно. В результаті підтверджено всі необхідні параметри”,

– повідомило джерело виданню “Інтерфакс-Україна”.

Офіційно компанія не давала коментарів. Тестова поїздка була неансованою.

Раніше голова правління Укрзалізниці Євген Лященко повідомляв, що компанія уклала контракт із чеським залізничним оператором RegioJet, який почне виконувати рейси за маршрутом Чоп-Прага з березня.

Зі свого боку в RegioJet повідомляли, що завершили підготовку до запуску сполучення Чоп-Кошице-Прага. Компанія найближчим часом планує запустити другий поїзд із Праги в Україну за новим маршрутом Прага-Кошице-Чоп, тоді як наразі її поїзди курсують до польського Перемишля, звідки здійснюється пересадка на поїзди Укрзалізниці. Було отримано всі необхідні дозволи від залізничних адміністрацій Чехії та Словаччини. У компанії заявляли, що терміни запуску поїзда залежать від УЗ.

Укрзалізниця анонсувала запуск поїзда з Чопа до Праги в партнерстві з RegioJet із середини листопада 2023 року, однак запуск дещо затягнувся.

Власник RegioJet Радим Янчура розповідав, що рейс Чоп-Прага матиме три вагони на 140 місць, із них 80 місць — у спальних вагонах, 60 — у вагонах із місцями для сидіння.

За його словами, ціна квитка становитиме близько 25 євро. У його вартість входитиме безкоштовна вода, кава, доступ до Wi-Fi. Час у дорозі – 13 годин 30 хвилин, включно з паспортним контролем на словацькому кордоні. Вагони з Чопа прямуватимуть у складі поїзда Прага-Кошице, який складається з 18 вагонів. Пасажири будуть забезпечені сніданком і вечерею.

Янчура уточнив, що RegioJet отримуватиме доходи від перевезень, але вноситиме для Укрзалізниці плату за доступ до інфраструктури.

схожі