Авіакомпанія KLM повернулася до “Борисполя”

Нідерландська авіакомпанія KLM, яка через зростання загрози вторгнення Росії днями скасувала рейси до України, відновила польоти з аеропорту “Бориспіль”.

Про це свідчить інформація на онлайн-табло міжнародного аеропорту.

О 10:00 14 лютого до Амстердама вилітають три авіарейси компаній МАУ, TAP Portugal та KLM. Згідно з даними на момент написання матеріалу, рейси вже вилетіли в країну призначення.

На сьогодні в табло польотів є також Buta Airways, Lufthansa, Ryanair, LOT, Turkish Airlines, Czech Airlines, Air Baltic, Flydubai, TAP Portugal та інші.

Нагадаємо, що напередодні нідерландська авіакомпанія KLM зупинила польоти до України через загрозу нового вторгнення Росії. А вже 13 лютого рейс української авіакомпанії SkyUp за маршрутом “Фуншал – Бориспіль” не зміг прилетіти до місця призначення. Виявилося, що лізингодавець заборонив SkyUp влітати в авіапростір України. Літаку із бортовим номером UR-SQO довелося сідати в аеропорту Кишинева. У Молдові застрягли 175 українських громадян – їх обіцяють трансфером доставити в Україну.

Авіапростір закривається?

Ні, все гаразд. Кабінет міністрів на позачерговому засіданні перерозподілив 16,6 млрд грн на гарантування безпеки польотів в умовах військових навчань РФ у Чорному морі.

Про це відомо з розпорядження КМУ, прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Суму у 16,6 млрд грн виділять Міністерству інфраструктури для гарантування безпеки польотів в Україні для страхових компаній, лізингових компаній та авіаперевізників.

Так, уряд збільшив видатки резервного фонду та зменшив на видатки за статтею обслуговування державного боргу на однакову суму – 16,6 млрд грн.

У розпорядженні йдеться про те, що кошти знаходитимуться на ескроу-рахунках Мінінфраструктури, аби гарантувати безпеку польотів на території України з 14 лютого і до “врегулювання зовнішньополітичних загроз”.

Тепер Мінінфраструктури повинно затвердити перелік повітряних суден, на які поширюватиметься надання держгарантій. Після врегулювання загроз, невикористані кошти спрямують на відновлення обсягів резервного фонду бюджету.

Міністерству фінансів доручено забезпечити погодження перерозподілу видатків з бюджетним комітетом Верховної Ради  та внести відповідні зміни до розпису бюджету.


Читайте також:

 

схожі