Аеропорт Київ (Жуляни) закриють на реконструкцію

Аеропорт Київ (Жуляни) у 2024 році закриється на рік для реконструкції злітно-посадкової смуги, щоб у майбутньому мати змогу приймати важчі літаки.

Про це розповів глава ради директорів підприємства Денис Костржевський, повідомляє avianews.

За його словами, у 2022 році підготують проєкт реконструкції аеродрому, а у 2023 році почнуться роботи, що триватимуть два роки.

«На 2023 рік заплановано реконструкцію аеродрому без закриття аеропорту на прийняття рейсів», — розповів Костржевський.

Будівельники демонтують старе покриття з асфальту, посилять основу, а потім зведуть нове покриття з бетону, яке буде мати підвищену міцність PCN 72, розповів він.

Роботи з реконструкції аеродрому також включатимуть посилення покриття руліжних доріжок і перону зі стоянками для літаків, щоб їх могли використовувати важчі авіалайнери.

Довжину смуги в ході робіт хочуть збільшити на 460 метрів — до 2770 метрів.

За оцінками аеропорту, бюджет робіт може скласти від 2,5 до 4 млрд грн. Кошти планують залучити з Київського міського бюджету або через приватні інвестиції.

Хто буде приймати рейси?

Найбільша базова авіакомпанія в Жулянах Wizz Air готова перейти в аеропорт Бориспіль на час реконструкції смуги. При цьому президент лоукостера Роберт Кері запевнив, що після завершення робіт Wizz Air повернеться в Жуляни.

Наразі цей київський аеропорт не може приймати з повним завантаженням авіалайнери Airbus A321, на які переходить лоукостер. Це робить неможливим виконання з Жулян далеких рейсів на A321 з повними баками пального. Через це рейс Абу-Дабі – Київ Wizz Air запустив в аеропорт Бориспіль.

 

 

схожі