Як поїсти смачно і за дешево

Смачно та при цьому дешево поїсти – ось про що мріють більшість туристів, коли їдуть закордон. Особливо в європейські країни, де навіть не найбільш вишукане харчування може обійтися в кругленьку суму. Про те, як економити на вартості їжі, при цьому не економлячи на її якості, – прочитаєте далі! 

Готуйте максимально самостійно

Якщо в подорожі ви орендуєте квартиру або зупиняєтеся в хостелі, скоріше за все у вас є кухня, де можна готувати їжу самостійно. У готелях такої опції немає. Іноді у вартість проживання включають сніданок, але в бюджетних готелях і він, найчастіше, за додаткову плату. Тому перший варіант більш вигідний не тільки у зв’язку з економією на житло, а й через можливість заощадити на харчуванні. 

Під час заселення в квартиру, поцікавтеся у господарів де поблизу є недорогі продуктові магазини. У них можна купити все необхідне і готувати сніданки і вечері вдома. По можливості, можна повертатися додому і на обід. 

У хостелах на кухні майже завжди можна знайти коробки з безкоштовною їжею від попередніх гостей, які не доїли свої запаси і залишили їх для інших. Такі продукти, як правило, складають у спеціально відведеному місці, звідки їх можуть брати всі охочі. 

Беріть з собою перекус із супермаркету

Добре заощадити можна, якщо заздалегідь приготувати всілякі перекуси вдома або купити ії у місцевих супермаркетах і взяти їх з собою на прогулянку. У нашому рюкзаку зазвичай лежить кілька бутербродів, яблука, банани, питні йогурти, булочки та горіхи. Кожен день, звичайно, так складно харчуватися, але два або три протриматися цілком можна.  

Якщо хочете купити продукти за низькою ціною, зайдіть у мережеві супермаркети. Там зазвичай найдешевше.  

Ходіть на дегустації

Деякі магазини, особливо спеціалізованіпроводять дегустації своєї продукціїІ ви знаєте – в такий спосіб можна непогано перекуситиПеревірено в Амстердаміде просто на головній вулиці стоять багато сирних лавок. Там і можна як не з’їсти, то понадкусувати  

Бюджетні кафе та ресторани – у місцевих на хвості

Золоте правило бюджетного мандрівника – чим далі від популярних туристичних місць, тим дешевше. Це стосується сувенірів, розваг, і, звичайно, їжі. Якщо хочеться скуштувати вишуканих страв місцевої кухні, не кидайтеся в перший же ресторан на центральній вулиці. Шукайте що-небудь подалі. 100% – той же самий обід в сусідньому районі обійдеться в рази дешевше. 

Розпитайте у місцевих, де харчуватися дешевше, і вони підкажуть вам напевне.  

Ланчі

У будні дні в багатьох кафе та ресторанах діє система комплексних обідів або ланчів. Замовляйте їх замість блюд з основного меню. Заклади обирайте за принципом – далі від туристичних місць – краще.

Вулична їжа

Опинившись на жвавій вулиці, озирніться по сторонах. У Відні ви обов’язково побачите пересувний ларьок з віденськими сосисками, в Амстердамі – з маринованим оселедцем. У кожному місті своя вулична їжа – млинці, фалафель, лампердотто і навіть піца – все це може зійти за ситний обід. Хоча такий варіант зовсім не підійде тим, хто стежить за своїм раціоном харчування – вся вулична їжа зазвичай дуже жирна, оскільки обсмажується у фритюрі або містить занадто багато тіста.

Воду купуйте в супермаркеті, поповнюйте – у вуличних кранах

Якщо ви в Європі, то не потрібно щоразу купувати нову пляшку води. У більшості міст на вулицях встановлені питні фонтанчики з чистою питною водою – просто заново наповнюйте пляшку. Ця порада особливо актуальна в спекотні літні місяці, коли туристам доводиться гуляти по місту під палючим сонцем.

У туристичних місцях ви не побачите воду дешевше 2 євро за пляшку 0,5 л, в супермаркетах вода в середньому коштує від 0,20 до 1,5 євро за 1,5 л. Якщо ви п’єте багато, то економія буде дуже суттєвою.

Збирайте купони та знижки

Є багато сайтів, де можна купити купони на знижку в якомусь кафе чи ресторані. Промоніторте такі ресурси перед поїздкою. Можливо ви знайдете кілька хороших пропозицій і непогано заощадите на походах в кафе. Найбільший агрегатор купонів – www.groupon.com На сервісі можна знайти пропозиції в багатьох містах світу. І практично в кожному з них є аналогічні місцеві сервіси, на яких також можна знайти цікаві знижки.

Вам просто пощастило з країною

Також не варто забувати, що є самі по собі дешеві країни. Наприклад, в багатьох містах Азії можна хоч і постійно харчуватися в кафе, і це обійдеться цілком недорого. В Європі ж на бюджетне харчування в закладах можна розраховувати хіба в Польщі, Угорщині, Румунії і інших країнах Східної Європи.

Економте, але спробуйте місцеву кухню

Місцева їжа – один з елементів культури певного народу. Напевно, ви приїхали в певну країну заради вражень та емоцій, тому не спробувати місцеву кухню буде диво. В будь-якій іншій точці землі, наприклад, ви не спробуєте кращої тайської іжі, як в Таїланді. Так само і з іншими країнами. Найсмачніший український борщ з пампушками лише в Україні. Тому навіть якщо хочете максимально економити, таки спробуйте місцевої традиційної кухні. Без неї не зрозумієте колориту країни.

схожі